Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TEMİZ , DİVAN’DA FINDIK SEKTÖRÜNE VE BELEDİYEYE YÜKLENDİ.

TEMİZ , DİVAN’DA FINDIK SEKTÖRÜNE VE BELEDİYEYE YÜKLENDİ.
06 Ekim 2019 - 17:48

Saadet Partisi Ordu İl Teşkilatı Eylül ayı İl Divan toplantısı  parti binasında yapıldı.

Divan  GİK üyeleri Mehmet Karaman ve Dursun Ali Düzenli, İl Müfettişi Şerif Altundal, İl Başkanı Av Erkan Temiz, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile icra edildi.

Toplantının açılışında konuşan İl Başkanı Av Erkan Temiz, fındık piyasasında yaşanan son gelişmelere dikkat çekerek, yabancı sermayenin fındık piyasasını tamamen ele geçirmek için hareket ettiğini, bahçeye girdiğini, fındık üreticisinin kendi toprağında asgari ücretli köleler haline getirildiğini ifade etti.

Önümüzdeki zamanda küresel şirketlerin yerli şirketleri satın alarak tam hakimiyet kuracağını, adım adım bu planın uygulandığını vurguladı.

“Başta Tarım Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı olmak üzere, ticaret odaları, ticaret borsaları ve ziraat odaları birlikte hareket etmeleri ve bu emperyalist akına dur demelidir” diyen Temiz, aksi halde üreticiden tüccarına ihracatçısına tüm kesimlerin kaybedeceğini iddia etti.

Konuşmasında OBB’nin çalışmalarını da değerlendiren Temiz, gecen 7 aylık sürede vaad edilen hiç bir projenin başlatılmadığını mevcut yürütülen projelerin de durma noktasında olduğunu söyledi. OBB’nin batak durumda olduğunu, bütçe açıklarının yüksek olması sebebiyle yatırım ve hizmet yapılmadığını, israfın engellenmediğini, kaynakların yandaşlara aktarılmaya devam edildiğini söyleyen Temiz, “OBB’nin bütçe açıklarını kapatmak için israfın hesabını sormak yerine OBB hizmetlerine fahiş zamlar yapılarak, milletin sırtına yüklenmektedir, yapılan bu zamların hiç bir hukuki ve ahlaki dayanağı yoktur. Bu zamlarla birlikte alınan ücretler, ücret olmaktan çıkmış, haraç haline dönüşmüştür. OBB’nin bu yaptığı zulümdür. Örneğin otopark ücretlerine %50’den %100’ü aşan zamlar yapılmıştır. Otoparklarda hangi maliyet artmıştır ki bu derece zam yapıyorsunuz. Bu yapılan zamlar zulümdür, soygundur” dedi…

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-