Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TEKSTİL FABRİKALARI KAPANDI

TEKSTİL FABRİKALARI KAPANDI
25 Mart 2020 - 15:54

Coronavirüs tedbirleri kapsamında gazetemizde dile getirdiğimiz ve en son Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne konu olarak taşınan tekstil fabrikalarında ve diğer fabrikalarda çalışan işçilerle ilgili haberimiz sonuç verdi.

Her ne kadar hijyen koşulları sağlanmaya çalışılsa da yüzlerce insanın sosyal mesafe koymaksızın kapalı mekanlarda çalışması işçileri ve ailelerini tedirgin ediyordu.

Dile getirdiğiniz haberinin ardından Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye’de bulunan tekstil fabrikalarının coronavirüs önlemleri kapsamında geçici olarak bir ay kapatıldığını ve işçilere de ücretli izin verildiğini belirtti.

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, ilçedeki tekstil atölyelerinin bugünden itibaren üretimlerine ara verdiklerini ve çalışanlarını ücretli izne çıkardıklarını ifade ettiği açıklamasında, “Tekstil atölyeleri ile ilgili firmalar, en ufak bir bulaşma ihtimali olan çalışanlarını evlerine ve sağlık kuruluşlarına gönderiyorlardı. Ancak firma yetkilileri ile görüştüğümüzde birçoğu bugün itibari ile üretimini sonlandırıyor. Duruma göre üretime bir ay ara veriyorlar. Çalışanlarını da ücretli olarak izne ayırıyorlar.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-