Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TEKELLEŞEN FEVZİÇAKMAK TESİSLERİNİ HALK KULLANAMIYOR

TEKELLEŞEN FEVZİÇAKMAK TESİSLERİNİ HALK KULLANAMIYOR
17 Ağustos 2020 - 0:53

2017 yılı Ekim ayında açılışı gerçekleştirilen Fevzi Çakmak Mahallesi’nin markus talihini değiştirecek denilen Sosyal Tesis, malesef hayal kırıklığı yarattı.

PARA VERMEDEN TESİSE GİREMİYORUZ.


Mahallelinin büyük bir heyecanla beklediği tesis, amacının dışında düğün salonu olarak kullanılması başta mahalle sakinleri olmak üzere birçok kişinin tepkisini çekti.


Gazetemize yapılan ihbarda Ünye Fevzi Çakmak Sosyal Tesisleri’nin birçok kere CİMER’e ve yetkili kurumlara şikayet edildiği aşağıdaki ek dilekçelerde görülmektedir.

HANİ KADINLAR EL EMEKLERİ SERGİLEYECEK ,KURSLAR VERİLECEKTİ


Şikayetlere göre düğün salonunun, vatandaşların el becerilerini geliştirip el emeği ürünlerini sergileyebileceği, farklı sosyal organizasyonlar yapabileceği, sportif faaliyetlerde bulunabileceği ve çocukların gönüllerince oynayıp rahat nefes alabileceği çok amaçlı bir yaşam alanı dışında kullanıldığı, başta ses ve çevre kirliliği yarattığı belirtildi.


Fevzi Çakmak Mahallesi Ekonomik Sosyal ve Kültürel Hayatı Geliştirme Derneği tarafından, düğün, nişan ve davet gibi ticari amaçla kullanıma verilmesinden dolayı şikayetlerin oldukça fazla olduğu öğrenilen tesisin halkın kullanımına verilmesi istendi.

MAHALLELİ TESİSİNİ İSTİYOR


Özellikle mahallenin kadınlarının ve çocuklarının kullanımına açık olması gereken sosyal tesis, bir an önce asıl amacında kullanıma açılmasını isteyen vatandaşlar bu konuda başta Ordu Büyükşehir Belediyesi olmak üzere yetkilileri göreve davet ettiler.

Vatandaşlar sosyal tesisle ilgili birkaç kişiye değil ,birazda millete faydası olsun dediler ve dönemin Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın yaptığı hatadan Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in dönmesi gerektiğini söylediler.<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-