Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU’DA HANGİ İLÇELERDE KORONAVİRÜS VAR, ÜNYE KAYMAKAMI AÇIKLADI

ORDU’DA HANGİ İLÇELERDE KORONAVİRÜS VAR, ÜNYE KAYMAKAMI AÇIKLADI
25 Mart 2020 - 17:03

Türkiye coronavirüs ile alakalı tüm açıklamaları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan öğrenmeye alışmışken, bugün farklı bir ağızdan açıklama duydu.

Bugüne kadar yaşanan süreçte Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hiçbir resmi ağızdan açıklama gelmezken, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney katıldığı programda bu yasağı deldi.

VALİ SUSTU, KAYMAKAM KONUŞTU

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney katıldığı canlı yayında coronavirüs vakaları ile ilgili yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in yaptığı açıklamaların ardından kamuoyunda endişe hakim oldu.

Bu durum vatandaşlara ‘Ordu’nun açıklama yapacak Valisi yok mu?, Vali ne iş yapıyor?” dedirtti.

Ordu’daki coronavirüs vakaları ile ilgili valinin açıklama yapması gerekiyor mu diyerek gazetemize tepkilerini dile getirdiler.

Kaymakamın bu açıklamasının ardından Ordu valisinin kamuoyu bilgilendirme yapması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Kaymakamın açıklamalarında tedirgin olduk. Umarız sayın valimiz gerekli aydınlatma yapar” dediler.

İŞTE CANLI YAYINDAKİ AÇIKLAMA;

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye’de , Fatsa’da Altınordu’da da koronavirüs testlerinde pozitif sonuçlanın olduğunu belirterek,” Vatandaşlarımız buna göre tedbir alsın” dedi.

Ünye’de Oney Flaş Radyosunda açıklamalarda bulunan Kaymakam Güney,” Bana bir şey olmaz mantığının yanı sıra, zaten bu hastalık İstanbul’da, Ankara’da, sınır illerinde var gibi bir yanılgı söz konusu. Ünye’de de, Fatsa’da da, Altınordu’da da pozitif koronavirüs vakaları  var. Vatandaşlarımız ona göre tedbirlerini alsın. Şu anda çok hassas bir süreçteyiz. Bu iki hafta bizim için çok önemli kontrolü kaybetmememiz, kitlenmemiz gerekiyor. Alınan kararlara mutlaka uymamız gerekiyor” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-