Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TAZİYE ÇADIRLARI TAKDİR TOPLUYOR

TAZİYE ÇADIRLARI TAKDİR TOPLUYOR
06 Mart 2020 - 0:36

Gülyalı Belediyesi Haziran 2019’dan bu yana hizmete sunmaya başladığı taziye çadırları vatandaşlara kolaylık sağlamaya devam ediyor.
Bu kapsamda cenazeler öncelikli olmak üzere kamuya açık toplantı ve etkinliklerde de kapalı alan ihtiyacını karşılayan çadır hizmeti vatandaşların takdirini topluyor.

YAŞAMIN HER DÖNEMİNDE BELEDİYECİLİK HİZMETİ

Gülyalı Belediyesi olarak vatandaşların ihtiyaçlarının bilincinde hizmet verdiklerini belirten Başkan Tepe, “Biz yaşamın her geçiş sürecinde vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden yararlanmalarını istiyoruz. Doğumdan ölüme uzanan insan yaşamında belediyemiz her türlü kamusal hizmeti vatandaşla buluşturmaya, yaşamı daha sorunsuz duruma getirmeye çalışıyor” dedi. İklim yapısı itibarıyla Karadeniz coğrafyasında her an kapalı alan ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Tepe, “Özellikle cenazelerde vatandaşlarımız sıcaktan ve yağmurdan korunacak bir alan arıyordu. Bu anlamda birçok modern şehirde uygulanan bir hizmeti uzun süredir vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

TAZİYE ÇADIRLARI 7/24 HİZMET VERİYOR

Yaklaşık 36 m2 alana sahip çadırlar, 50 kişinin sandalyeyle rahatça oturabileceği bir alan yaratıyor. Sandalye, çay kazanı, çay ve şekerinin de ek olarak verildiği hizmet 7 gün 24 saat olarak gerçekleşiyor. Cenaze dağılımına göre muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen taleplere göre çadır ve sandalyeler cenaze evlerine taşınıyor ve kurulumu da personeller tarafından gerçekleştiriliyor.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-