Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TAVLI,BAŞKANLIĞI ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI

TAVLI,BAŞKANLIĞI ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI
05 Mart 2021 - 3:00

Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Derneği Başkanı Cihan Çakır Kaptan Köşkü programında gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu.

Çakır Ünye Belediyesi’nde imardan pis kokular geldiğini belirterek yetkililere seslendi.

GİTTİ AHMET, GELDİ HÜSEYİN DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

KARTEGDER Başkanı Cihan Çakır;

”Maalesef bundan bir dönem önce Ünye Belediyesinde rastlanan ve sokaklarda konuşulan olaylar tekrar nüksetmeye başladı.  Bildiğiniz gibi o dönem imar üzerinde ve müteahhitler üzerine dedikodular mevcuttu.

Bu dedikodularında etkisi ile eski Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar görevden alınmıştı. Yerine ise çalmaz, çırpmaz ,namuslu Hüseyin Tavlı gelmişti.

Peki iki senede ne değişti?

Sadece Başkanlar değişti ama zihniyet halen aynı.

Şu an da Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı göreve gelir gelmez dediği şey “biz tüyü bitmemiş garibin hakkını yedirmeyeceğiz ve önce ki belediye gibi olmayacağız” diye sözler sarf etmişti.

Aslında şuanda ortada dolaşan iddialar çok ciddi derecede vahim.

Koltukta mı sorun var bilmiyoruz ama başkanın da yavaş yavaş o yönde ilerlediği hakkında bilgiler var. Bu konuda Müteahhitlerden gelen şikayetler var. İşini yüzdürenler şikayetçi olmuyor elbet ama bu olaylara karşı gelenler bize şikayetlerde bulunuyorlar.

Baş parayı al ruhsatı

Ünye Belediyesi şuanda bir önce ki dönemde ki belediye gibi bağış adı altında çok büyük miktarlarda para ve iş makinaları alıyor. Vermeyenin işleri ya askıya alınıyor, yada geciktiriliyor.Ve doğal olarak vatandaş istemeye istemeye bağış yapmak zorunda kalıyor.

Bu uygulama Haraç mı?Rüşvet mi?Yoksa Bağış mı? Ben kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Ve ne acı ki bu para alma işi öyle bir boyuta gelmiş ki adeta belediye para ile her işi yapar algısı yaratılmış.Hemde belediye Başkanı ve yönetiminin yaptığı yanlış uygulamalar yüzünden.

Tavlı’ya bastım parayı aldım izni ”ne demek çıksınlar açıklasınlar

Öyle ki bir müteahhidimiz çıkıp diyor ki “Ben Tavlı’ya bastım parayı aldım kat iznini” diyor. Sonrasında bu laf Hüseyin Tavlı’nın kulağına gidiyor ve makamının zedelenmemesi için müteahhide izin vermiyor. İlk başta buna tepki gösteren Hüseyin Tavlı’yı kutluyorum ama sonra noldu da geri vitese atıldı.

Burada 130 bin kişi adına konuşuyorum. Daha sonra kapalı kapılar ardında neler yaşandı da anlaşma sağlandı. Bunun için kılıf olarak ÜNBEL’in kullanıldığınızı da öğrendik.

Bir iş makinesi bağışı adı altında bu müteahhide izin neden verdiniz?

Devlet bir iş makinesine değişilir mi?.

Sayın Başkan şuan oturduğunuz makam devletin, bir müteahhite çıkıpta ”para bastırdım aldım” diyecek yüzü vererek devletime hakaret ettiremezsin.

Cumhurbaşkanı ne diyor,siz ne yapıyorsunuz?

Sayın Tavlı Cumhurbaşkanımız ne dedi? Dikey imarlaşma değil yatay imarlaşma istiyorum.Siz ne yapıyorsunuz konuşulanlar ortadadır. Dediğimiz gibi bu sadece olaylardan bir tanesidir ve umarız sonuncusu olur.

Kısacası Sayın Tavlı ve ekibi kendilerine çeki düzen vermeli devleti ayağa düşürmemelidir. Bu konuda gerekli mercide soruşturma açılırsa elimizde ayrıntılı bilgileri onlara aktarmaktan şeref duyarız.

DEVAM EDECEK….

SONRAKİ YAZI ”TAVLI AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİ YOK SAYDI”

KAPTAN KÖŞKÜNÜN TAMAMINI İZLEYEBİLİRSİNİZ
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-