Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TATİL BİTTİ ,BU KEZ ZİL FARKLI ÇALACAK

TATİL BİTTİ ,BU KEZ ZİL FARKLI ÇALACAK
09 Eylül 2019 - 2:21

Uzun bir yaz tatilinin ardından bugün  2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çalacak.
24 bin 880 ÖĞRENCİ

Ünye’de 2019-2020 eğitim öğretim yılındaki sayısal verilerine baktığımızda Yeni dönemde resmi ve özel okul olmak üzere toplam 81 okulda, 1835 personel ile  24 bin 880 öğrenciye eğitim öğretim verilecek.

SÜRELER KISALMAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, tatil ve okul zamanlarının daha dengeli ve verimli hale getirilmesi için yeni bir eğitim-öğretim çalışma takvimi modeli hazırladı.

13 haftalık yaz tatili süresi, öğrencilerin öğrenme motivasyonlarını kaybedecek kadar okuldan uzaklaşmamaları için 11 hafta olarak düzenlendi.

Yaz tatilinden alınan 2 hafta ise nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak verilecek.

Yeni modele göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak.

YAZ TATİLİ 11 HAFTA

18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)

Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) ikinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak.

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan’da başlayacak İkinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

BU KEZ ZİL FARKLI

Ders zili, yeni eğitim öğretim yılında farklı çalacak. Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim öğrencileri için kullanılacak yeni bir okul şarkısı ve ders zili hazırladı. Şarkının bestesini müzisyen Nil Karaibrahimgil yaptı. İlköğretim öğrencileri yeni eğitim yılına bu zil ile başlayacak. Okul zili hem şarkı sözlerinin yer aldığı hem de teneffüsler için sadece melodi olarak kullanılabilecek şekilde iki formatta hazırlandı. Şarkının bestesini müzisyen Nil Karaibrahimgil yaparken sözlerini Şermin Yaşar yazdı. Şarkının ve okul zilinin hazırlanmasında daha önce 23 Nisan şarkısını hazırlayan ekip görev aldı. Okul zili ve şarkısını tanıtan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bütün ilkokullarda aynı zilin, aynı şarkının kullanılması için hazırlık yaptıklarını belirtti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-