Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Tarım yetkililerinden geçmiş olsun ziyareti

Tarım yetkililerinden geçmiş olsun ziyareti
29 Ocak 2021 - 2:57

Hafta içerisinde Ünye Ataköy Mahallesindeki ahırında çıkan yangında 9 büyükbaş hayvanı telef olan Bekir Karagöz ve bölgede görülen fırtına da Hızarbaşı Mahallesi’ndeki serasında hasar gören Adem Güneysu’ya anlamlı geçmiş olsun ziyareti yapıldı.

Ünye İlçe Tarım Müdürü Ferda Yıldırım ve Ünye ziraat Odası Başkanı Osman Sarikahraman, zarar gören iki çiftçiye geçmiş olsun ziyareti yaptı. Hafta içerisinde Ünye Ataköy Mahallesindeki ahırda çıkan yangında 9 büyükbaş hayvanı telef olmuş ve yine Hızarbaşı Mahallesi’nde önceki gün görülen fırtına da bir sera hasar görmüştü.
Yaşanan acı olayların ardından mağdur olan her iki çiftçiyi de yalnız bırakmayan Ünye İlçe Tarım Müdürü Ferda YILDIRIM ve Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman SARIKAHRAMAN, çiftçileri ziyaret ederek zararları yerinde tespit ederek incelemelerde bulunarak durum değerlendirmesi yaptılar.

İlçe Müdürü ve Ziraat Odası Başkanı tarım ve hayvancılığa katkıda bulunan üreticilerin, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ziraat Odaları olarak maddi manevi herzaman yanında olduklarını belirterek, doğal afet ve yangın zararlarından doğabilecek kayıpların etkili bir şekilde karşılanabilmesi amacıyla da tüm üreticilerin yetiştiricilik yaptığı konularda sigorta yaptırmaları gerektiği konusunda da tüm üreticilere de uyarıda bulundular.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-