Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur.”

“Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur.”
24 Temmuz 2020 - 11:11

Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlamaya başlanmıştır. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmekte olup önemli bir toplumsal görev icra etmektedir.

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir.

Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basın mensupları, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Görevini bu anlayış ve fedakârlıkla yürüten değerli basın mensubu arkadaşlarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler.

Teknikerler Deneği Ordu İl Başkanlığı olarak her daim yanımızda olan sesimiz olan ilimiz ve ilçelerimizde bulunan basın mensupları başta olmak üzere; yerel ve ulusal bazda haber yapan tüm basın mensuplarını sevgi ve saygı ile selamlıyor, şükranlarımızı sunuyorum.

Her ne kadar internetin yaygınlaşması ve sosyal medya platformlarının artması ile yazılı medya cazibesini kaybetmiş olsa da basında çok sesli ve aktif bir yapı günlük hayatımızda yer bulmaktadır. Ünye’mizde Ordumuzda ve diğer ilçelerimizde yazılı görsel yayın yapan basın kuruluşlarını ayrı olarak tebrik ediyoruz.

Ulusal basının yanı sıra özellikle ilimizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine katkı sağlayan yerel medya kuruluşları ve onların çalışanları da aynı imkânlara kavuşturulmalıdır.

Şüphesiz ki, çağdaş bir toplum için; her bireyin olduğu gibi basının güvenilirliği ve tarafsızlığı büyük önem arz ederken ülkenin sanayileşmesi kalkınması ve üretmesi içinde Mesleki Teknik Eğitime nitelikli insanlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Tekniker potansiyelimiz harekete geçirildiğinde ülkemiz daha da yukarıya çıkacaktır. Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşacaktır.

Doğduğun memleketine, birlikte yaşadığın topluma ve kente sahip çıkmak, medeni insan olmanın göstergesidir. Tüm engellemelere rağmen memleketimize ve topluma hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerimizle sesimizi duyuran basınımıza ve sesimizi duyan duymayan tüm tekniker meslektaşlarımıza, tekniker dostlarına herkese sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.

Edirne’den Kars’a, teknikerlerin saygınlığı ve geleceği için yaptığımız sosyal, kültürel, vs tüm etkinlikleri ve haber değeri taşıyan diğer gelişmeleri kamuoyu ile paylaşma noktasında sesimiz dostumuz olan her zaman yanımızda yer alan yerel basın temsilcileri ile bu işe gönül vermiş arkadaşlarımızın her zaman yanlarında olacağımızı belirtiyor, bu duygu ve düşüncelerle bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren ORDU ilimizde faaliyet yürüten yerel basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, Hakk’ın rahmetine kavuşan tüm basın mensuplarına rahmet,  başta görevi başında olmak üzere tüm basın mensubu çalışanlarına aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılar dolu bir ömür diliyor, Ordu Teknikerler Derneği İl Başkanlığı olarak şahsım ve yönetim kurulum olarak ilimiz ve ilçelerimizdeki tüm branş teknikerler adına en içten duygularla sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Türkiye Teknikerler Birliği ORDU İl Temsilcisi

ORDU Teknikerler Derneği Yönetim Kurulu adına Kurucu başkan Musa KIRANLI

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-