Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Taekwondocular Kuşak Sınavında Terfi Etti

Taekwondocular Kuşak Sınavında Terfi Etti
03 Kasım 2020 - 19:13

Reis Arslanlar Spor Kulübü Sporcuları, 2020 Yılı 3. Dönem Renkli Kuşak Terfi Sınavı’nda ter döktü.

Reis Spor Kulübü’nün 4 şubesinden 80 sporcunun katıldığı terfi sınavı, pandemi tedbirleri kapsamında 2 günde tamamlandı.

2020 Yılı 3. Dönem Renkli Kuşak Terfi Sınavı’na Reis Spor Kulübü Ünye, İkizce, Çaybaşı ve Tekkiraz Şubelerinden katılan 80 sporcu bir üst kuşağa terfi etmek için yaptıkları kısa süreli maçlarla nefesleri kesti.

Bireysel yapılan sınavlarda 12 sporcu beyaz kuşaktan sarı kuşağa, 31 sporcu sarı kuşaktan yeşil kuşağa, 12 sporcu yeşil kuşaktan mavi kuşağa, 14 sporcu mavi kuşaktan kırmızı kuşağa, 11 sporcu ise kırmızı kuşaktan siyah kuşağa terfi etti.

Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan;

“Bilindiği gibi tekvando federasyonumuzun 2020 yılı üçüncü dönem renkli kuşak terfi sınavları Reis Gençlik Spor Kulübümüzün dört şubemizde gerçekleşti.

Pandemi hastalığından dolayısıyla sınavımızı 2 günde tamamladık. Bu sınavlara bizim dört şubemizden 80 sporcu katıldı. Hastalıktan dolayı bu sınavlara katılım sayıları düşük geçti. Önceden 180-200 kişi ile katılıyorduk, şimdi 80 kişiye kadar düştük. Bu yapılan sınavda 12 sporcumuz beyaz kuşaktan sarı kuşağa, 31 sporcumuz sarı kuşaktan yeşile,12 sporcumuz yeşilden maviye, 14 sporcumuz mavi kuşaktan kırmızıya,11 sporcumuz ise kırmızı kuşaktan siyah kuşağa geçmek için sınava girmeye hak kazandılar.

Bu siyah kuşak üzerinden sınavına girecek olanlar Türkiye genelinde olduğu gibi Karadeniz bölgesinin herhangi bir ilinde aralık ayında yapacaklar. Biz taekwondo kuşaklarına önem verenlerdeniz. Çünkü kuşak takibi olmazsa çocuklar sınıflarına geçemez.

Miniklerden en az mavi-kırmızı sporcular müsabakaya katılabiliyor yani beyaz, sarı, yeşil kuşaklı sporcular müsabakalara katılmıyorlar. O yüzden kuşak çok önemlidir.

Yıldız genç büyüklerde de siyah kuşak olması gerekiyor o yüzden taekwondonun olmazsa olmazlarından biri kuşak renkleridir. Hakem olmak için siyah kuşak birinci dan olmak gerekiyor, antrenör olmak için siyak kuşak üçüncü dan olmak gerekiyor biz bu yüzden öğrencilerin sınavlara hassasiyet göstermelerini istiyoruz.

Sınavlar yılda 3 kez yapılıyor Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında yapılıyor. Hastalıktan dolayı mayıs sınavını gecikmeli olarak gerçekleştirdik. Biz sporcularımızı sınavda gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyoruz. İkizce, Çaybaşı ve Tekkiraz’dan sporcularımız geldi. Antrenmanlarımız Halk Eğitim bünyesinde İkizce ve Çaybaşı’nda bu Kasım ayında başlayacak.

2020 Yılı 3. Dönem Renkli Kuşak Terfi Sınavı’na katılım gösteren 80 sporcumuzu tebrik ediyoruz.” Dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-