Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TAEKWONDOCULAR KUŞAK SINAVINDA TER DÖKTÜ

TAEKWONDOCULAR KUŞAK SINAVINDA TER DÖKTÜ
29 Ocak 2021 - 18:40

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Sporcuları, 2021 Yılı 1. Dönem Renkli Kuşak Terfi Sınavı’nda ter döktü.

Reis Spor Kulübü’nün 4 şubesinden 50 sporcunun katıldığı terfi sınavı, pandemi tedbirleri dikkate alınarak gerçekleşti.

2021 Yılı 1. Dönem Renkli Kuşak Terfi Sınavı’na Reis Spor Kulübü Ünye’den katılan 50 sporcu bir üst kuşağa terfi etmek için yaptıkları kısa süreli maçlarla nefesleri kesti.

Bireysel yapılan sınavlarda 12 sporcu beyaz kuşaktan sarı kuşağa, 8 sporcu sarı kuşaktan yeşil kuşağa, 2 sporcu yeşil kuşaktan mavi kuşağa, mavi kuşakta olan sporcular kırmızı kuşağa, kırmızı kuşaktan olan sporcular ise siyah kuşağa terfi etti.

Cumhuriyet Savcısı Onur Yasin Tunç kızı Elif Tunç’a sarı kuşağını ve başarı belgesini taktim etti.

Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan;

“Bugün burada Taekwondo federasyonumuzun 2021 yılının ocak ayı 1. Dönem renkli kuşak terfi sınavı yapılıyor. Kulübümüzün sınav tarihi 29 Ocak tarihiydi. Burada Reis Spor Kulübümüzün Sporcuları katılıyor sadece bu sınavları biz diğer şubelerimiz ile birlikte yapıyorduk. Pandemi süreci olduğu için sınavları ayrı ayrı yapmak zorunda kaldık. İzmir’deki sınavımız Komisyonu Başkanı olarak Ben Cavit Arslan, komisyon üyemiz İlker Helvacıoğlu aynı zamanda taekwondo Antrenörü ve hakemimiz oluyor. Komisyon üyemiz Cevat Arslan bulunuyor. Kuşak sınavları Yılda 4 ayda bir ve yılda 3 ayda yapılıyor. Taekwondoda kuşak sınavı olmazsa olmazlarındandır. Sporcularımızın girebilmesi için mutlaka belli bir kuşaklarda olması gerekiyor. Miniklerde mavi-kırmızı, yıldız, genç ve büyük kırmızı-siyah olmaları gerekiyor. Hakem olmaları için de siyah kuşak 1. Dalda olması gerekir. Antrenör olması için 2. Dal olması gerekiyor.

Gençlerimiz bu kuşak sınavlarına girmediği sürece hiçbir maça giremezler ve belge de alamazlar. Bir sporcu bu sınava giremediyse 1 yılı gitmiş oluyor. Gençlerimizin kuşak sınavlarını atlamamalarını uyarıyorum. Ünye de yaptığımız kuşak sınavımıza bütün sporcularımız katılmıyor çünkü antrenmanlara gelmiş olması gerekiyor ve bu antrenmanlara gelmeyenler sınava da giremiyor. Kuşaklarda 12 tanesi beyaz kuşaktan sarı kuşağa geçecekler, 8 tanesi sarı kuşaktan yeşil kuşağa, 2 tanesi yeşil kuşaktan maviye, mavi kuşakta olanlar kırmızıya geçecek. Kırmızı kuşakta olanlar ise siyah kuşağa geçiş yapacaklar.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-