Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SU ÜRÜNLERİNE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

SU ÜRÜNLERİNE DENETİMLER DEVAM EDİYOR
25 Ekim 2019 - 0:03

2019 yılında bugüne kadar toplam 747 adet denetim yapılmış ve bunun sonucunda 2 bin 485 kg su ürününe el konularak 84 kişiye idari yaptırım uygulanmıştır. 

İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimiz Su Ürünleri Denetim Ekipleri tarafından yapılan denetimlerle avlanılabilir asgari boydan küçük balık avcılığına ve satışına geçit verilmiyor.

Bu kapsamda İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimiz Su Ürünleri Denetim Ekipleri tarafından su ürünleri karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergâhlarında ve balık halinde denetimler yapılmaktadır. Bunların yanında İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda satış yerlerine yönelik il genelinde eş zamanlı ve çapraz denetimler gerçekleştirilerek denetimlerin etkinliği artırılmaktadır. Bu çerçevede özellikle boy yasağı ihlalleri ve kaçak trol avcılığı konusunda hassas davranan ekiplerimiz 2019 yılı içerisinde bugüne kadar toplam 744 adet denetim gerçekleştirmiştir. Bu denetimler sonucunda 84 kişiye idari yaptırım uygulanarak 2 bin 485 kg su ürününe, 3 bin 100 metre uzatma ağına, 155 adet tırıvırı ağına ve 3 adet kalkan ağına el konulmuştur.

Sürdürülebilir balıkçılık için bundan sonra da İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimiz denetimlerine aynı titizlik ve hassasiyetle mesai mefhumu gözetmeksizin devam edecektir. 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-