Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“STRATEJİK PLAN VE EYLEM ÇALIŞTAYI” YAPILDI

“STRATEJİK PLAN VE EYLEM ÇALIŞTAYI” YAPILDI
29 Mart 2019 - 15:42

BAŞKAN TEKİNTAŞ “ÇALIŞTAY MEDYANIN DAHA MÜKEMMELE ULAŞMASI İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT SAĞLAYACAK”

Avrupa Birliği destekli Ünye, Fatsa, Ordu Medyası “Güç Birliği Projesi” kapsamında 3 yıllık stratejik eylem planını konuşmak ve tartışmak üzere “Stratejik Plan ve Eylem Çalıştayı” düzenlendi.

Çalıştayda medyanın nasıl bir konum alması gerektiğine değinen Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Engin Tekintaş, “Bu çalıştayla gerek hukuksal, siyasal, sosyal ve medya boyutuyla gerekse de internet ve diğer aşamalardaki çalışmalarla daha mükemmeli başarabilmek için medyanın nasıl bir konum alması gerektiği ortaya çıkmış olacak” dedi.

MEDYANIN İŞ BİRLİĞİ SORULARINA YANIT ARAYACAĞIZ

Programın açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü, Ünye Ordu İletişim Derneği Başkanı ve TİMEF Genel Başkanı Şakir Gürel, “Ünye, Fatsa, Ordu Medyası Güç Birliği Projesi’nin üç yıllık stratejik eylem planını konuşmak, tartışmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için başta Başkan Engin Tekintaş olmak üzere katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Buradaki arkadaşlarımızla birlikte yerel medya için 3 yılda neler yapılabileceği konusunda medyanın el birliği, iş birliği sorularına yanıt arayacağız” diye konuştu.

BU SÜREÇTE İNANIYORUZ Kİ BİRÇOK YENİ KAZANIM ELDE EDİLECEK

Açılış konuşmalarının ardından projenin Altınordu Belediyesi döneminde başlayıp devam eden bir proje olduğuna değinen Başkan Tekintaş, “Her aşamada olduğu gibi medya gruplarında da çalışan arkadaşlarımızın sosyalleşebilmek, bilgi paylaşımında bulunabilmek ve bu çalıştaylarla Avrupa Birliği Projeleri çerçevesinde önemli bir katkı sunulabilecek aşamaları kaydetmek üzere birçok çalışma yapıldı. Bu süreçte inanıyoruz ki birçok yeni kazanım elde edilecek” şeklinde konuştu.

MEDYANIN BİR AYNA NİTELİĞİNDE OLDUĞUNU GÖRMEK GEREKİYOR

Başkan Tekintaş, topluma faydalı olan ve yapılanlara hız kazandırabilecek bir medyanın varlığının gereklerinden bahsederek, “Gerek hukuksal, siyasal, sosyal ve medya boyutuyla gerekse de internet ve diğer aşamalardaki çalışmalarla daha mükemmeli başarabilmek için meydanın nasıl bir konum alması gerektiği ortaya çıkmış olacak. Burada temel hedef şu üç noktadır. Birisi mesleki yeterlilik ve saygınlığı sağlayabilmektir. Diğeri etik kurallara ve toplum ahlakına uygun bir medya anlayışı nasıl geliştirilmeli buna bakılması gerekmektedir. Bir diğeri olarak da temizlenmesi gerekenlerin ayıklandığı bir medya camiasının yeniden kendine güç kazandırması gerekmektedir. Bu üç noktayı ifade ederken itibarın kişisel bir yaklaşımdan ve duruştan kaynaklandığını bilerek o saygınlığı ortaya koyabilecek bir medya mensubu olmayı gerektiriyor. Böyle bakıldığında hem topluma faydalı hem yapılanlara hız verebilecek hem de eleştirel boyutuyla da karşındaki muhatapların kendisine daha fazla dikkat etmesini sağlayacak bir ayna niteliğinde medyanın olduğunu görmek gerekiyor” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-