Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

STK’LARDAN İSTENEN LİMAN PROJESİNE TEPKİ

STK’LARDAN İSTENEN LİMAN PROJESİNE TEPKİ
30 Aralık 2020 - 17:24

Geçtiğimiz günlerde , Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun telekonferans toplantısında, Altınordu’ya konteynır liman yapılmasını istedi.

Ordu limanın Ünye limanı olduğunu ifade eden Ünye’deki STK’lar Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Akar ve Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu Öncülüğünde bir araya gelerek Şahin’in bu açıklamasına tepki gösterdi.

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu yaptığı açıklamada toplantı sırasında olanları anlattı.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Akar yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Ünyede yapılması planlanan liman projesi gerçekten bilimsel çalışmalara dayanan İpekyol’unun Ünye’ye çıkış yolu olması amacıyla doğru planlamaydı. Bu kapsamda İç Anadolu denizlerine açılması, ürünlerin en kısa sürede ekonomik olarak dağıtılması planlanmıştı. Bu durum ortada dururken Ordu’ya liman projesi atılması mantık çerçevesine sığmayan bir durumdur. Bu talepleri dile getiren kişilerin amaçlarını anlamış değiliz. Amaçları gerçekten siyasi ve partileri belirtmek ise bu konuları başka ortamlarda dile getirmelerini istiyoruz. Ordu’ya liman isterlerse bizde Ünye’ye hava sahası isteriz. Limanın Ünye’de büyütülmesi çok mantıklı bir davranıştır. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanından akli selim davranmasını istiyoruz. Eğer Ünye’de bir yatırım yapılacaksa bu Ordu’nun yatırımı olacaktır. Geçtiğimiz günlerde bizim başlattığımız hisse turizmi biz Ünye’den başlattık ama Ordu’nun projesi oluyor. Bizim Ordu ve Ünye diye bir düşüncemiz yok. Yatırım nerede daha mantıklıysa orada daha iyidir diye düşünüyoruz.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-