Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SP İLÇE BAŞKANI ŞAHİN ”SANAYİ PROJESİ,DİĞER PROJELERE BENZEMESİN”

SP İLÇE BAŞKANI ŞAHİN ”SANAYİ PROJESİ,DİĞER PROJELERE BENZEMESİN”
12 Ocak 2021 - 23:22

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin kanalımızı ziyaretin de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Şahin sanayi sitesinin mevcut durumunu değerlendirirken geçtiğimiz hafta Orduyu ziyaret eden Çevre Şehircilik ve İmar Bakanı Murat Kurum’un kentsel dönüşüm kapsamın da Ünye sanayi sitesi ile ilgili vermiş olduğu müjdeyi de şu şekilde değerlendirdi;

“Ünye sanayi sitesinde 250 tane dükkân var, bu dükkanlardan birisi benim. Zamanla iş yerlerinin yeterli olmaması nedeniyle dükkanlar ikiye bölünmüş, 315 esnafımızla hitap eden bir duruma gelmiştir. Ünye nüfusu arttığı için insanlarımız, esnaflarımız ve sanatkârlarımız çözüm yolu olarak mahallelerde, apartman altlarında iş yerleri açıyorlar. Bu da bütünlük sağlayamıyor, özellikle Niksar caddesinin sağına ve soluna baktığımız da bu tür işletmelerle dolu olduğunu görüyoruz. Sanayi sitesi başkanımız sayın Ali Özkan ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde yaklaşık 700’e yakın esnafımızın iş yerinin yardıma ihtiyacı olduğunun Kanaat’ına vardık biliyoruz”.

“İHTİYAÇ NEREDE İSE ORAYA YAPILSIN”

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin son günlerde gündem yaratan Konteynır Limanı Projesi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Başkan Şahin açıklamasında “İnşallah bu sözler konteynır limanımızda, Akkuş Niksar yolunun ve üniversitemizin yapımında olduğu gibi aynı sürece takılmaz diye temenni ediyorum. Ünye’miz çok değerli insanlar yetiştirmiştir. Bu tür çalışmalar umarım neticeye varır diye düşünüyorum. Temennimiz ve arzumuz ihtiyaç hangi bölge ise oraya yapılmasıdır. Konteynır limanı Ünye’nin ihtiyacı varsa Ünye’ye, Çevre yolu Fatsa’ya gerek ise Fatsa’ya yapılması gerektir. Benim bu konuda düşüncem ve fikrim şudur, Ünye’mizin ihtiyacı noktasında bir çalışma yapılacaksa biz Saadet Partisi olarak katkıda bulunmaya hazır olduğumuzu söylemek istiyorum. Yaşadığımız şehri güzelleştirmek, yaşanılabilir bir kent haline getirmek için yetkililerden şunu talep ediyorum; bu tür çalışmaların ve faaliyetlerin bir noktada buluşması, ihtiyaçları ve çalışmaları hizmet olarak almamız noktasında bir gayret gerekiyorsa bunu yapacak olan İktidar partisidir. Eğer bize de bir görev düşüyorsa yerine getiririz. 25-30 yıldır Ünye’miz hep oyalandı, bir arpa boyu yol kat edemedik hala daha yapma noktasında biz bunu konuşursak bir neticeye ulaşamayacağımızı düşünüyorum. Artık konuşma zamanı bitmiştir şimdi ise icraat zamanıdır” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-