Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SÖZCÜ’DEN ACEMİCE HABER ”OLMAYAN ADAMI KAYNAK GÖSTERDİLER”

SÖZCÜ’DEN ACEMİCE HABER ”OLMAYAN ADAMI KAYNAK GÖSTERDİLER”
22 Ekim 2019 - 1:22

Sözcü gazetesinin dün yapmış olduğu ‘’Başkanın 250 bin liralık maaşı tartışma çıkardı’’ başlıklı Ordu Büyükşehir Başkanı Hilmi Güler’i hedef alan haberi gazetecilik mesleğine kara bir leke olarak damga vurdu.

Hele de böyle mesnetsiz bir haberin ulusal bir gazetede ‘’Dünya gazeteciler günü’’nde yayınlanması da günün anlam ve önemine yakışmadı.

Gazetede konu edilen  haberde, gazetecilik meslek ilkelerine ve hukuk’a aykırı hareket edilerek, basın ahlak yasası ihlal edilmiş,gazetecilik ayaklar altına alınmıştır.

Gazetecinin haber yapma hakkı tabiî ki vardır. Fakat çakma sosyal hesapları kaynakları göstererek haber yapan bir gazetenin heralde ulusal bir gazete olacağı kimsenin aklına gelmezdi.

Ama oldu ve Sözcü gazetesi okuyucusun gözünde itibar kaybetti.

Ne yazık ki şuanda,

Mehmet Öztürk adlı çakma Facebook hesabındaki yazıyı galaya alan  ve kaynak gösterme acizliğine düşen bir gazete ve yöneticileri ya çok acemi yada ısmarlama haber yapan art niyetli kişilerden oluşuyor imajı kamuoyunda oluşmuş durumda.

Sözcü gazetesi dayanaksız asparagas haber yaparak yapmış olduğu mesleğe ihanet etmiş adeta okuyucularının aklıyla dalga geçmiştir.

Öyle ki hiçbir basın yayın kuruluşu okuyucularını tiye alamaz .Her bir gazete ve basın kuruluşu okuyucularına karşı doğru ve tarafsız haber verme zorunluluğu vardır.

Ayrıca  bir gazeteci veya basın mensubu kaynağı olmadan ve bu kaynağı gerçeklere dayandırmadan haber yapması da hukuka aykırıdır.

O zaman herkes işin kolayına kaçar ve çakma hesapları kullanarak kendi kendilerine haber yaratırlar.

Böyle bir habercilik olmayacağı gibi ,insanları karalamak ve töhmet altında bırakmak bu kadar ucuz değildir.

Hesabı sorulur.

Burası muz Cumhuriyeti olmadığı için yarın yargı önünde,olmadı kamu vicdanında en ağır şekilde cezalandırılmak kaçınılmaz son alacağı bilinmelidir.

Ve son olarak gazetecilik meslek anlayışı ayaklar altına alan , kalemini satanve tetikçi zihniyetindeki sözüm ona haberci kisvesindeki kişilere,bu işin asıl sahipleri lanet okurken,

Sözcü gazetesinin böyle bir habere imza atması camiaya atına esefle karşılandı.

Tüm gazete ve basın camiası bu önemli günde Sözcü gazetesini kamuoyundan özüre davet etti.

Sahi bu arada Sözcü editörlerine kamuoyu soruyor ,Güvenerek haber yaptığınız Mehmet Öztürk denen bu zat kim ?Bir ortaya çıkartın da görelim dediler.

Kısaca bu milleti enayi sananlar ,en büyük aptallardır…

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-