Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SON SÖZLERİ ORTAYA ÇIKTI

SON SÖZLERİ ORTAYA ÇIKTI
20 Ağustos 2019 - 21:27

Ölümüyle Ünyelileri yasa boğan “Deli Murat” lakaplı Murat Karataş’ın Çorum’un Laçin İlçesinde kimsesizler mezarlığına defnedildiği öğrenildi. Yaklaşık 1,5 sene önce kız kardeşi ve eniştesi tarafından Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Özel Çorum Bakım Merkezine yerleştirilen Murat Karataş’ın 13 Temmuz günü hayatını kaybettiği öğrenildi.
“İddiaya Göre Cenazeye Aile Sahip Çıkmadı”
Edinilen bilgiye göre bakım merkezinin hemen girişinde bulunan söğüt ağacına sarılarak öldüğü öğrenilen Murat Karataş’ın böbrek yetmezliğine bağlı hastalığının olduğu öğrenildi. Bakım merkezine 1,5 sene önce kız kardeşi ve eniştesi tarafından teslim edilen Murat’ın bakım merkezi çalışanlarına ve orada yaşayan diğer insanlara geçmişinden anlatmayı sevmediği söylenildi.
“Kız Kardeşi Ve Eniştesi Öldüğü Zaman Gelmemiş”
Hayatı boyunca yaşadığı sorunlarla başa çıkmaya çalışan Deli Murat lakaplı Murat Karataş’ın cenazesine ailesinin sahip çıkmadığı ve daha sonra Çorum’un Laçin ilçesinde kimsesizler mezarlığına gömülerek defnedildi. Edindiğimiz bilgilere göre ise Murat Karataş’ın yemeğini odasında yediği ve bakım merkezinde ise yalnız dolaştığı bilgilerine ulaşıldı.
“Ünye Hasretiyle Hayatını Kaybetti”
Bakım merkezinde yaşadığı günler içerisinde Ünye’nin adını çok sık ağzında dolaştıran Murat, buradaki görevlilere “Beni Ünye’ye götürün. Oraya gitmek istiyorum” dediği öğrenildi.
“Başkan Tavlı’dan Açıklama Geldi”
Deli Murat lakaplı Murat Karataş’ın Çorum’da defnedilmesinin öğrenilmesinin ardından Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’dan açıklama geldi. Başkan Tavlı yaptığı açıklamada,” Ünye’nin sevilen simalarından Deli Murat lakaplı Murat Karataş 1 ay önce Çorum’daki bakımevinde hayatını kaybetmiş ve Çorum’un Laçin ilçesinde toprağa verilmiştir. Ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Rabbim mekanını cennet eylesin. Merhum Murat Karataş’ın cenazesinin, Ünye’ye nakli ve defin işlemleri konusunda ailesi tarafından talep edildiğinde ve yasal prosedürler tamamlandığında belediyemiz tarafından her türlü desteği vereceğimiz kamuoyuna saygıyla duyurulur.
“Murat’ın Acılı Hikayesi Herkesi Duygulandırdı”
Almanya’da yaşadığı sıralarda bir kıza aşık olan “Deli Murat” bu aşkından dolayı yaşadığı darp sonucu aldığı darbelerle beyin travması geçirdi. Ünye genelinde sevdiği kıza kavuşamadığı söylentileri giderek büyümesinin ardından ilçenin sevilen değerlerinden birisi haline gelen Murat Karataş daha sonra Ünye’li tarafından “Deli Murat” lakabını aldı. İlçenin Gölevi Mahallesi’nden Cumhuriyet Meydanına kadar her yürüyerek gelen Deli Murat’a vatandaşlar yemek ve çay ikramı gerçekleştiriyordu. Yaklaşık 1,5 Yıl önce annesini kaybeden Deli Murat ilaçlarını aksattığı ve bu nedenle de krize girdiği için Çorum’da kız kardeşi ve eniştesi tarafından bakımevine yerleştirilmişti.
Vatandaşlar “Güle Güle Murat Abi” Dedi
Haberi alan Ünye’li vatandaşlar ise sosyal medya hesaplarından “Güle güle Murat Abi” diyerek üzüntülerini dile getirdi.

HABER ÜMİT GÜNGÖR

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-