Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SOBİ’DEN KONAKLAMA VERGİSİ ŞARTI

SOBİ’DEN KONAKLAMA VERGİSİ ŞARTI
25 Kasım 2019 - 13:29

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Konaklama Vergisi ile ilgili açıklama yaptı.

Sobi’nin açıklaması şöyle;

“Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesindeki Turizm tesislerinden alınmalıdır. Çünkü, turizm cazibe alanlarının hazır olması, hizmet ve şehirsel alt yapılarının olması, meteorolojik hava avantajları ve Marmara Bölgesindeki İstanbul, ağır sanayii ve yoğun nüfusu barındıran metropol şehirler olması bu bölgelerdeki turizm işletmelerinin gelir seviyelerini yükseltmektedir.

Karadeniz Bölgesinden alınmamalıdır;

Nedenlerine gelirsek eğer, diğer bölgelerimizdeki turizm sektörünü destekleyecek argümanların ve turizmsel alt yapı hizmetlerinin neredeyse hiçbirinin hazır olmayışı, bölgemizin hem sektörel, hemde yatırım anlamında geri kalmasına, ilerleme kaydedememesine ve mevcut tarihi, kültürel, doğal ve folklorik değerlerini koruyamamasına sebep olmaktadır.

Yapılması gereken;

Karadeniz Bölgesinde Turizm sektörünün sürdürülebilir bir gelişimi için, devletimizin doğu bölgesinde uyguladığı ve doğru bulduğumuz pozitif ayrımcılık ilkesi doğrultusunda hareket edilerek, turizm sektöründe pozitif ayrımcılık yapılarak, Karadeniz Bölgesindeki turizm sektörünün rekabet gücünü artırmak, sektörü meteorolojik olaylara, turist sayısı eksikliği, düşük gelirli turizm hareketine karşı korumak ve en önemlisi uzun vadeli sürdürülebilir bir sektörünün temellerini sağlam atmak adına politika geliştirmesini talep ediyoruz. Tabiki bunun için sektör ve sektör temsilcileri ile bir yol haritası çizilmelidir.” .

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-