Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SİZ KİMSİNİZ ,HANGİ ÜLKENİN BAROSU SUNUZ ?

SİZ KİMSİNİZ ,HANGİ ÜLKENİN BAROSU SUNUZ ?
27 Nisan 2020 - 10:36

Diyanet işleri başkanı profesör Dr Ali erbaş’ a yapılan saldırıları kınıyorum. Cuma hutbesinde yaptığı konuşmasında zinanın haram olduğunu Lut kavmi’nin yaptıklarının (eşcinsellik ) haram olduğunu ve kötülüğün kaynağı olduğunu ayetlerle söylemesi üzerine lgbt dernekleri ve insan hakları derneği kendisine savaş açmıştır.Ankara Barosuda kendisine dava açmıştır. Burada asıl olan #diyanetişleribaşkanıAliErbaş üzerinden İslam’a ve kuran ayetlerine savaş açmaktır yazıklar olsun diyorum.buradan tüm Müslüman kardeşlerimizi İslam’a ve Ali erbaşa sahip çıkmaya ve destek olmaya davet ediyorum,

Ömer Seyfettin bilinen tanınan bir Edebiyatçımızdır
Birde hatıraları vardır okumanızı tavsiye ederim ben günümüzü ilgilendirdiği için bir hatırasını sizinle paylaşmak istiyorum.

Ömer Seyfettin asker bir yazardır istiklal savaşında bir çok cephede savaşmıştır. Filistin cephesinde
Almanların yenilmesiyle savaş bitmiş müterake imzalanmıştı Filistinden çekiliyorduk bir kaç arkadaş subayla, karşı tarafın subaylarıyla çekilme işlerini için görüşmeye gittik. Karşı tarafta Fransız üniformalı bir subay bana sık sık bakıyor gözünü benden ayırmıyordu, ben buna bir mana veremiyordum. Fransız subay yerinden kalkıp bana doğru geldi ve nasılsın Ömer Seyfettin dedi. Beni nerden tanıyorsun ben bir yüzbaşıyım öyle tanınacak kadar üst düzey bir komutan değilim dedim. Ömer ben seninle İstanbul da askeri lisede beraber okudum ben falancayım deyince hayretler içinde baktım hatırladım. Hep dini Kur’an-ı eleştiren Osmanlıyı devamlı kötüleyen vatan bayrak sevgisi olmayan bir öğrenci idi amma yine de Fransız subayı olması normal değildi.

Peki nasıl böyle oldun dedim. Dedi ki : Ne zaman bir savaş olsa Türkler galip gelse içimde üzüntü oluyordu Türkler kaybetse zarar görse içimde bir sevinç oluyordu çoğu zaman kendimi ayıplıyor neden böyleyim diyordum. Bir gün Anneme ısrarla bunun sebebini sordum. Dayanamayacağım anlatayım dedi. İstanbul hastanesinde görevli bir Fransız doktor vardı hastaneye gidip gelirken onunla birlikte oldum ve sen o Fransız doktorun oğlusun babanın bundan haberi yok şimdi sen öğrendin dedi.
Zaten babam zannettiğim adam çoktan ölmüştü. O hastaneye gittim şu tarihte burada çalışmış şimdi Fransaya dönmüş olan şu isimli doktorun adresi varmı dedim, adresi verdiler. Fransaya gittim babamı buldum olanları Annemin sözlerini söyledim. Her şeyi unutmadım Anneni gerçekten sevmiştim dedi ve beni kabul edip nufusuna yazdırdı. Fransız okullarında eğitimimi tamamladım ve gördüğün gibi bir Fransız subayı olarak karşındayım Ömer Seyfettin dedi.

Şimdi ben Milletini, Bayrağını ?? Dinini eleştirenleri gördükçe acaba diyorum acaba……

MUSTAFA DARIOĞLU
27/04/2020

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-