Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SİRENLER BU KEZ İTFAİYE İÇİN ÇALDI

SİRENLER BU KEZ İTFAİYE İÇİN ÇALDI
25 Eylül 2020 - 12:41

Ünye’de bugün sirenler, İtfaiyecilik Haftası kapsamında çalarak vatandaşların dikkatini çekti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Daire Başkanlığı, 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.

Ünye İtfaiye Daire Başkanlığı önünden başlayan etkinlikte itfaiye araçları ile şehir merkezinde konvoy düzenledi. Konvoy, sirenler eşliğinde Ünye Fevzi Çakmak Mahallesinden, Hükümet Caddesi, Ünye Çamlık’tan geri dönüş ile devam ederek başladığı yerde sona erdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Yusuf Çınkıl yaptığı konuşmada, bu yıl etkinliklerin pandemi nedeniyle daha kısıtlı şekilde devam edeceğini söyledi.

Çınkıl açıklamasında “İlimiz genelinde her yıl 25 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında İtfaiyeler haftası kutlanıyor. Bizde Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak her sene olduğu gibi bu yıl da etkinliklerimize, şehir içinde itfaiye araçları turuyla başladık. Önceki yıllarda daha zengin etkinliklerde düzenlediğimiz itfaiye haftasını bu yıl pandemi nedeniyle kısıtlı şekilde devam edecek. Ben buradan, hayatını kaybeden itfaiye şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Görevde olan tüm itfaiye teşkilatı mensuplarına da kazasız görevler diliyorum.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-