Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Sınıfın 32. Öğrencisi “Tarçın” Oldu

Sınıfın 32. Öğrencisi “Tarçın” Oldu
08 Ocak 2020 - 11:01

Ünye’de minik öğrencilerin ve öğretmenlerin besleyip büyütmeye çalıştığı “Tarçın” isimli köpek sınıfın 32. öğrencisi oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ” Her Okulun Bir Sokak Köpeği” projesi kapsamında öğretmen Ayşe Yüksel’in girişimleriyle okula kazandırdığı ” Tarçın” isimli köpek şimdilerde sınıfın 32. öğrencisi oldu. Kısa sürede okula ve sınıftaki öğrencilere uyum sağlayarak mutlu olduğu gözlenen “Tarçın” eğitim sezonunun başından bu yana sınıfın en sevilen öğrencisi oldu. Okulda diğer öğretmen personel ve öğrencilerin adeta neşe kaynağı olan Tarçın’ın keyfi ise şimdilerde çok yerinde.
Her sabah evden sınıfa Tarçın’ı getiren ve özellikle kendi sınıfının öğrencilerinin de Tarçın’ı adeta arkadaşı gibi gördüğünü söyleyen okulun 1-D sınıfı öğretmeni Ayşe Yüksel,” Ben geçen yıl sınıf öğrencilerimle sevgililer gününü sokak hayvanları ile kutladık. O gün orada sokak köpeklerinin durumu bizlerin dikkatini çekmişti. Bu yılda Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk bey bu konuda bize çok destek verdi. Bakanlığın “Her Okulun Bir Sokak Köpeği” projesiyle bizde bunu daha küçük sınıf çapında başlattık. Çünkü yavru köpeğimiz biraz daha büyüyünce okulumuzun köpeği olacak. Tabi ki onu el birliğiyle büyütmeye çalışıyoruz” dedi.
“Tarçın’la beraber sınıfımız 32 kişi oldu”
Sınıfta Tarçın’ın ayrı bir sevgisi ve sınıfın 32. öğrencisi olduğunu söyleyen Yüksel,” Okulumuzda veya sınıfımızda bütün öğrencilerin sevgisini kazandı. Köpeğimizin bütün aşılarını yaptırıyoruz. Tarçın’ımızın okula gelmesiyle öğrencilerimiz daha çok sorumluluk sahibi oldular. Bu proje öğrencilerin en çok hayvan korkularını yenmesini öğretti. Herhangi bir hayvana elleyemeyen veya hayvanın olduğu ortama giremeyen çocuklar şimdi Tarçın gelmediği zaman çok üzülüyorlar. Çocuklarımız en azından dışarıdaki köpeklere zarar veren çocuklardan olmayacaklar diye düşünüyorum. Dışarıdaki hayvanlara zarar veren pek çok gencimizi veya çocuğumuzu izlediğimiz zaman çok büyük üzüntüye kapılıyoruz. Hayvan sevgisini alan çocuklarımızın hepsi çok merhametli ve çok ilgili oldular. Tarçın’ın susadı mı acıktı mı yada tuvaleti geldi mi gibi gayet sorumluluklarını da alıyor ve küçük yaşta görev ediniyorlar. Sınıfımızda 31 kişiydik ama Tarçın’la beraber 32 kişi olduk. Tarçın’ı arada annesine bırakıyoruz. Daha sonra arada biz alıyoruz. Tarçın’ın bir süre sonra bizi özlediğini fark ediyoruz” diye konuştu.
“Bu proje çocuklarda merhametini de geliştirdi”
Projenin çocuklarda merhametini geliştirdiğini ve sevgisini yükselttiğini söyleyen Atatürk İlkokulu Müdürü Ertan Gül ise,” Tarçın bizim 1-D sınıfımızın 32. elemanı oldu. Tarçın ilk geldiğinde küçücüktü. Ayşe hanım sınıfımıza getirdi ve Tarçın’ın çok sevimli olduğunu gördük. Öğrenciler onu bırakmak istemediler. Bizde milli eğitim bakanlığının bir projesi kapsamında her okulun bir hayvanı olsun diyerek Tarçın’ı sınıfımıza kazandırdık. O adeta sınıfımızın maskotu oldu. Çocuklarımız artık ondan ayrılamıyor ve her akşam eve götürmek istiyorlar. Çocuklarım Tarçın’ı istediği için ben bile evime götürdüm. Çocuklarda hayvan sevgisi, merhamet ve bununla beraber insan sevgisini de aşılamak için biz bu projeyi geliştirdik. Hayvanı seven her şeyi, doğayı ve insanı sever. Başka sınıflarımızda Tarçın gibi bir köpek sahibi olmak istiyor. Tabi ki bu durum öğretmenlerimiz için bakımı zor oluyor. Tarçın büyüdükten sonra bütün okulun tarçını olacağı için biz şimdilik diğer öğrencilerimizi bekletiyor bu sınıfta büyümesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-