Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SEVGİLİ ORDULU HEMŞEHRİLERİMİZ

SEVGİLİ ORDULU HEMŞEHRİLERİMİZ
27 Mart 2020 - 22:56

Mahalli Seçim çalışmalarımızda beyan ettiğimiz üzere çevreye ve kamu sağlığına duyarlı tavrımızı her fırsatta ortaya koyuyoruz. Hemşehrilerimizin nefes alacağı ve kendilerini güvende hissedecekleri yaşam alanları oluşturacağımızı ve her türden çevre sorununa karşı son derece duyarlı olacağımızı da taahhüt etmiştik.

Bugün olağanüstü bir görüntü çizen, COVID-19 virüsü tehlikesine karşı da hemşehrilerimizin hem sağlıklı olmalarını hem de yaşam alanlarını COVID-19 virüs tehdidinden koruma ve şehrimizde yayılmasını, sağlığımız açısından bir tehdit oluşturmasını önlemek amacıyla, güzel Ordu’muzun her köşesine ulaşıp, önleyici ve bertaraf edici tedbirler aldık.

Kamu Sağlığı ve Güvenliğini “Salgın” açısından yüksek risk teşkil eden, Ordu Büyükşehir Belediyesi Çaybaşı / İlküvez Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi çevresinde, hemşehrilerimizin sağlığını korumak adına, 23.03.2020 tarihli Çaybaşı Hıfzıssıhha Kurulu kararı ve Büyükşehir Belediyeler Kanununun 7. Maddesi, N ve V fıkralarına istinaden, olağanüstü koşullarda oluşan yüksek risk ve salgını bertaraf etmek için, Belediyemizin ilgili ekiplerince dezenfekte çalışmaları yapılmıştır.

İlgili ekiplerimizin, hemşehrilerimizin sağlığını koruması amacıyla yaptıkları çalışmalarda; gösterdikleri incelik, anlayış ve yardımlarından dolayı Çaybaşı / İlküvezli hemşerilerimize de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

Yapılan çalışmada hassas bir şekilde hareket ederek bizlere destek olan, toplumsal barışın ve güvenin temsilcisi kolluk kuvvetlerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Daha güzel, daha yaşanabilir Ordu’yu inşa etme sözümüzün arkasında olacağımızı beyan eder, çalışmalarımızda Ordu’yu ve kamu sağlığını en titiz şekilde düşünme çabası gösteren devlet adamı kişiliği ile örnek teşkil eden, Ordu Valimiz Sn. Seddar Yavuz’a hassaten şükranlarımızı sunarız.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-