Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SERDAR: “FİSKOBİRLİK ÜRETİCİLERİN MAHSULÜNÜN KORUYUCUSUDUR”

SERDAR: “FİSKOBİRLİK ÜRETİCİLERİN MAHSULÜNÜN KORUYUCUSUDUR”
31 Aralık 2015 - 12:27

METROPOLHABER

SERDAR: "FİSKOBİRLİK ÜRETİCİLERİN MAHSULÜNÜN KORUYUCUSUDUR"

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Serdar, “Üreticiler emanete de bırakacaklarsa fındıklarını Fiskobirlik’e getirsinler, peşin satacaklarsa da bizlere getirsinler” dedi.

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Serdar konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fiskobirlik’in Bolaman Mahallesi’nde bulunan tesislerinde deneme olarak lazer ile fındık kırma işlemine başlanıldı. Yılbaşından sonra işlemler tam anlamıyla devam edecek ve bizlere yüklenici firma bu makineleri teslim edecek. Deneme kırımları yapıldı ve sonuçlar başarılı çıktı. Mevcut binamızda gerekli tadilatlar yapıldı ve yeni makineler alarak burada üretim yapılacak” diye konuştu.
Serdar şunları söyledi: “Fiskobilirlik üreticilerin tam anlamıyla güvenini kazandıktan sonra fındık alımlarını gerçekleştirdi. Ciddi derecede üreticinin fındığını aldık. Üreticilerin hiçbirine borcumuz yok. Üreticilerimize şunu belirtmek istiyorum. Emanete de bırakacaklarsa fındıklarını Fiskobirlik’e getirsinler, peşin satacaklarsa da bizlere getirsinler. Fiskobilirlik’e tüm üreticilerin sahip çıkması gerekiyor. Fiskobirlik bir üretici kuruluşudur. Üretici bu kuruluşun sahibidir. Fiskobirlik vatandaşların fındığının koruyucusudur.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-