Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SERBEST MUHASEBECİLER ÜTSO İLE BİR ARAYA GELDİ

SERBEST MUHASEBECİLER ÜTSO İLE BİR ARAYA GELDİ
10 Mart 2020 - 12:08

Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar bugün Muhasebeciler Günü kapsamında serbest muhasebeciler ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen kahvaltı programına Ünye Vergi Dairesi Müdürü Yavuz Kalkan, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş ile birçok serbest muhasebeci, esnaf ve iş adamı katıldı.

Programda konuşan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Vergi Dairesi Müdürü Yavuz Kalkan ve Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş şunları ifade ettiler;

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar: “Öncelikle Vergi Haftasını, daha sonra muhasebeci arkadaşlarımızın Muhasebeciler Gününü ve çalışan kadın arkadaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Vergi Dairesi, iş adamları, muhasebeciler ve banka ayağı olayı kare şeklinde özetliyor. Aslında bu geç kalınmış bir oluşumdur. İnşallah seneye banka olayını da monte edip karenin dört bacağını da bir araya getirmeyi düşünüyoruz. Muhasebeciler bizim tabiri caizse modacımızsınız. Hem Vergi Dairesine hem de bankalara bizi güzel dizayn ediyorsunuz. Sizin sayenizde bizler daha güçlü oluruz. Son dönemlerde bankalar artık bilanço esaslı çalışıyor ve bu konuda da sizlere çok büyük görev düşüyor. Eski bankacılardan bilanço hususu konusunda destek alırsanız biz iş adamları ve esnaflar için çok iyi olur. Ben son bilanço döneminde sizlerin dikkatli olmasını istiyorum.” dedi.

Ünye Vergi Dairesi Müdürü Yavuz Kalkan: “24 Şubat ile 1 Mart arasında Vergi Haftasını kutladık. Bunun akabinde ise muhasebe haftasını kutladık. Paydaşımız olan tüm muhasebeci arkadaşlarımızın haftasını kutluyorum ve gelecekte yapacak oldukları çalışmalarda başarılar diliyorum.” dedi.

Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş: “Bugün Ünye’de ilk defa Ticaret Odası, Vergi Dairesi, iş dünyası ve meslektaşlarımız ile beraber bir kahvaltıda buluştuk. Tabi ülkede bu sene muhasebeyi bizler “Emeğimiz Ülkemize Değer” sloganıyla kutladık. Bugün iş dünyası bir tarafta, vergi dairesi diğer tarafta ve biz de her ikisi arasındaki köprü görevi görüyoruz. Ülkemize hizmet edeceğiz ve değer katacağız. Ticaret Odası Başkanımızın görüşlerini dikkate alacağız. Finansal tablo okumayla ilgili özel bir eğitim düzenleyebiliriz. Ünye’nin sadece kendisi bir markadır. Ünye’nin de son yıllarda vergi gelirlerinde artış olmuş ve bundaki en baş öge iş dünyası, esnaflarımız ve onların beyannamelerini hazırlayan muhasebeci arkadaşlarımızdır. Bu artışın ülkemize değer katmasını diliyorum. Ayrıca Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini sahaya çekmemiz gerekmektedir. Burada iktisat, işletme ve maliye gibi bölümler var. Bu bölümleri etkin kullanmamız gerekmektedir.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-