Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SEN’DE SAHİPLEN

SEN’DE SAHİPLEN
11 Kasım 2019 - 13:49

Ünye Arif Nihat Asya MTAL (kız meslek lisesi) öğrenci ve öğretmenleri; sokakta yaşayan bir köpeği okullarında sahiplenerek bir cana ev verdiklerini ve onların sokakta başıboş  sahipsiz kalmamaları için  kalıcı bir çözüm bulduklarına inandıklarını söylediler.

“Umut ediyoruz ki bu sahiplenmenin öğrenciler, toplum, ve hayvanlar üzerindeki olumlu etkileri olacaktır;

 Sahiplendirilen köpekler ile öğrencilere, temelden hayvan sevgisi aşılanmış ve hayvan sevgisi teorik söylemlerden pratiğe dönüşmüş olacak.

 Hatta köpek korkusu olan çocuklar bunun sayesinde bu korkularını yeneceklerdir.

Türklerin eskiden beri hayvanlara büyük değer verdiği bilinir. Kartal, geyik ve kurt gibi hayvanlar Türk Boylarının simgesi olmuştur. Atalarımız, ölen atlar için mezar taşları ve kitabeler yaptırmışlardır. Kaya resimleri ve kilimlerde hayvan figürleri çoğunluktadır. Edebiyatta, türkülerde vb. hayvan sevgisi hissedilir derecede vurgulanmıştır. Hayvan sevgisi dinin de bütün mahlukata şefkatle muamele yapılması emir olunur. Hayvanlara zulüm cezası ağırdır. Çünkü hayvanların Allah’tan başka koruyucusu yoktur.

Hayvanların maruz kaldıkları istismarlara karşı mücadelede okulumuz öğrenci öğretmen ve idarecilerimizle biz de varız diyoruz. “ dediler.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-