Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ŞEKER BANK PANDEMİ TANIMADI, VATANDAŞA YAKALATMA ÇIKARTTI

ŞEKER BANK PANDEMİ TANIMADI, VATANDAŞA YAKALATMA ÇIKARTTI
28 Temmuz 2020 - 2:10

Pandemi sürecinde borçlarını ödeyemeyen Şeker Bank müşterileri mağdur oldu.

Gazetemize müracat eden ve sesini duyurmak isteyen Şeker Bank Müşterisi (adını vermek istemeyen) mağduriyetini anlatarak yetkililere seslendi.

VATANDAŞ , ŞEKER BANK’IN UMRUNDA DEĞİL

“Cumhurbaşkanımızın pandemi sürecinde vatandaşların mağdur olmaması için gerek işçi gerekse işyeri sahipleri için aldığı önlemlere malesef bankalar uymuyor.

Bende pandemi sürecinde işsiz kaldım. Borçlarım olduğu için herhangibir destek paketinden yararlanamadım. Dolayısıyla Şeker Bank Ünye Şubesine üçüncü ve dördüncü ay olmak üzere iki ödememi gerçekleştiremedim. Çalıştığım işyeri 1 Haziran’a kadar kapalı olduğu için de mağduriyetim giderek arttı. Sorunlar üst üste gelirken henüz işe yeni başlayan biri olarak 15 Haziran’da Şeker Bank avukatı Onur Güngör tarafından yakalatma kararı çıktı.

ŞEKER BANK’A YAKIŞMAYAN UYGULAMA

Bu durumdan Şeker Bank Genel Merkezi’nin haberi var mıdır bilmiyorum. Lakin Onur Güngör Avukatlık Bürosu böyle bir işlemi gerçekleştirerek beni mağdur etmiştir. Ayrıca araştırdığımda bu avukatlık bürosunun birçok müşteriyi acımasızca mağdur ettiği gerçeğiyle karşılaştım.

Bu durumu Şeker Bank’a yakışmayan bir işlem olarak görüyorum. En kısa zamanda benim ve benim gibilere gerekli ödeme imkanları sağlanıp pandemi sürecindeki mağduriyetimizin üzerine  yeni sorunlar eklememelerini ve insanların hayatlarıyla oynamamalarını talep ediyorum. Umarım gereği yapılır ve binlerce kişi rahat nefes alır.

CUMHURBAŞKANIMIZ SESİMİZİ DUYSUN

Buradan da aziz milletinin yanında olan Cumhurbaşkanımıza sesleniyor banka ve banka avukatlarının bu zorlu süreçte insanlara köle gibi davranmaların önüne geçmelerini istiyorum.”  Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-