Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ŞEHİTLİKTE SKANDAL GÖRÜNTÜLER

ŞEHİTLİKTE SKANDAL GÖRÜNTÜLER
12 Ekim 2020 - 2:25

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Polonya’ya olarak ardından Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler Anıtı’na veda ziyareti düzenledi.

Prof.Dr. Sait Kapıcıoğlu’na taziye ziyareti için Ünye’ye gelen Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel ile birlikte Topyanı Ertuğrul Fırketeyni şehitlik anıtını ziyaret ettiler .

Ziyarette anıta çelenk koyuldu,şehitler anıtı önünde saygı duruşunda bulunuldu ve fidan dikimi yapıldı.Karşılıklı iyi niyet konuşmalarının ve hediyelerin taktim edildiği programda yaşanan bir olay dikkatlerden kaçmadı.

ŞEHİTLİKTE SKANDAL

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel’in gözlerinin önünde gerçekleşen şehitler dışında ki anma ve saygı duruşuna kimse anlam veremedi.

Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler Anıtına veda ziyaretini gelen Japon heyeti , anıt alanına neden koyulduğu bilinmeyen kısa zaman önce vefat eden Prof.Dr. Sait Kapıcıoğlu’nun oğlu A.Mert Kapıcıoğlu’nun isminin yazılı olduğu anıta da çiçek koydular ve saygı duruşunda bulundular.

Bu yaşanan olay ziyaretin önüne geçerken,durumu fark edenler şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Kamuoyu şehitlik anıtında Prof.Dr. Sait Kapıcıoğlu’nun oğlu A.Mert Kapıcıoğlu’nun isminin yazılı olduğu anıt taşının neden anıtlığa yerleştirildiğini merak ediyor.

YETKİLİLERE SORUYORUZ

Öyle ki en üst düzey mülki amirin gözlerinin önünde gerçekleşen olayın ardın sayın yetkililere soruyoruz.

İki ülkenin Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler Anıtı’na , merhum A.Mert Kapıcıoğlu’nun isminin bulunduğu anıt taşı neden yerleştirildi?

Kısa bir süre önce merhum olan kişinin isminin şehitler anıtında ne işi var?

Kaymakamlık ve belediye bu durumdan haberdar mı?

Prof.Dr. Sait Kapıcıoğlu’nun oğlu A.Mert Kapıcıoğlu’nun isminin yazılı olduğu anıt taşı ,şehitlik alanında durmaya devam edecek mi?

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-