Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ŞEHİT HABERLERİNİN ARDINDAN YAŞANAN SOSYAL MEDYA KISITLAMALARI MECLİS GÜNDEMİNDE

ŞEHİT HABERLERİNİN ARDINDAN YAŞANAN SOSYAL MEDYA KISITLAMALARI MECLİS GÜNDEMİNDE
03 Mart 2020 - 16:03

CHP Ordu Milletvekili İdlip’ten gelen şehit haberlerinin hemen ardından devreye giren internet kesintilerini sordu. Adıgüzel, Ulaştırma Bakanlığına dönük hazırladığı soru önergesiyle yapılan internet kısıtlamalarının detaylarını sordu.

CHPli vekilinin önergesinde şu ifadeler yer aldı:

“İdlip’te 33 askerimizin şehit edilmesi olaylarının duyulmaya başlanmasından hemen sonra ülke genelinde internet kullanımı ve özellikle sosyal medya ve paylaşım uygulamalarında bağlantı sorunları, yavaşlama ve kısıtlamalar olmuştur.

 Bu bağlamda;

1-      Bu kısıtlamalar Bakanlığınızın bilgisi ve onayı ile mi gerçekleştirilmektedir? Eğer böyle ise hangi gerekçe ile ve hangi hukuki zeminde yapılmaktadır?

2-      Bu tür önemli olaylarda rutin uygulama haline gelen ancak vatandaşların anayasal haber alma hakkının engellenmesi sonucunu doğuracak internet kısıtlamasının doğurabileceği olumsuz sonuçlar da gözetilerek uygulamanın sonlandırılması düşünülmekte midir?

3-      Bu erişim zorlukları eğer bilginiz dâhilinde değilse teknik sebepleri araştırılmış mıdır? Bu sebepler nelerdir?”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-