Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Şehit Ailelerine ve Gazilerimize, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Edildi

Şehit Ailelerine ve Gazilerimize, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Edildi
17 Eylül 2020 - 18:54

Cumhurbaşkanlığımızca “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” verilmesine karar verilen şehit yakınlarına ve gazilere, Devlet Övünç Madalyası ve Berat’ları, düzenlenen törenle tevcih edildi. 
Ordu Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen törene, Vali Tuncay Sonel’in yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Bayram Gale, Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gazi Demir, Askerlik Şube Başkanı ve Garnizon Komutanı Binbaşı Ahmet Meydan,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Törende, 22 Ocak 2016 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada şehit düşen Polis memuru Bayram Özdere, 21 Nisan 2017 tarihinde Şırnak ili Bestler Deresi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş İslam Çubuk, 6 Haziran 2017 tarihinde Van İli Başkale İlçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sabri Eryeler, 17 Ekim 2011 tarihinde Şırnak’ta Gazi olan Polis memuru Ali Kılıçoğlu, 3 Ekim 2016 tarihinde Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında Abalı Karakoluna atılan el bombasının patlaması sonucu Gazi olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Ali Temel Sayan, 1 Ekim 2016 tarihinde Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalına bağlı Güvendağ Bölgesi Dağbaşı Tepe Karakoluna yapılan havan saldırısı sırasında Gazi olan İstihkam Uzman Çavuş Yücel Şahin’in Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Vali Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından takdim edildi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-