Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SEÇMENİN VE CUMHURBAŞKANININ EMANETİNE SAHİP ÇIKMADINIZ

SEÇMENİN VE CUMHURBAŞKANININ EMANETİNE SAHİP ÇIKMADINIZ
17 Mart 2021 - 1:41

A52TV ekranlarında yayınlanan Gündem Arena programında bomba gibi bir haber ortaya atıldı.
Programın yorumcularından A52 TV genel yayın yönetmeni Yunus Zor, programcı ve gazeteci Oktay Fidan ve Karadeniz radyo televizyon ve gazeteciler dernek başkanı Cihan Çakır’ın ortaya attığı konu haftanın gündemini oluşturdu.

Programda Ünye’de yerel bir gazetecinin AK Partinin Ünye’de aldı oy oranı ve oy sayısını göstererek adeta seçmenine ve seçilenlere hırsız dediği ortaya koyuldu.

HAKARETE KAYITSIZ KALDILAR

Gündemi sarsan yerel gazetecinin yazısında ‘‘hırsızlara oy veren hırsızdır’‘ diyerek %60 ve 43 Bin oy verenlerden hesap sorduğunu gündeme taşıyan program yorumcuları konuyla ilgili olarak AK Parti Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı ve ittifak siyasetçilerini olaya kayıtsız kalmakla suçladılar.
Gündem Arena yorumcuları, ”Ak partili yöneticiler böyle bir yazı yazan gazeteciye nasıl olur da dava açmak varken ödüllendirir” dediler.

BURADA İTFİFAKA AĞIR HAKARET VARDIR.

Programda A52TV genel yayın yönetmeni Yunus Zor şöyle konuştu.

“Gazetecinin köşe yazısında ki açıkladığı rakamlar 2019 da ki yerel seçimlerde alınan oylar Ak partinin oylarıdır.

Yapılan haberin başlığı ise “Hırsıza, hırsız oy verir” bunu yapan da maalesef ki benim meslektaşım bu yazıyı kaleme almış. Sayın Tavlı bu yazı size dokunmuyor mu?

Bu ekranlardan sesleniyorum,Sayın Tavlı ,partinize hakaret ediliyor, sizin partinize de oy verilen 43 bin kişiye ve siyasi büyüklerinize hırsız deniliyor.

Bugün bu olay AK Partiye değil kime yapılsa karşısında olurum. Bu yazıyı yazan kişiye maalesef ki maalesef o kurum destek veriyor.Reklam veriyor,kutlama veriyor sonuna kadar destekliyor.

BAŞKANLARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM

Bu yazı sadece Hüseyin Tavlı’yı değil Sayın Murtaza Hacıimamoğlu’ nu ve Sayın Kenan Selim Argan’ı da ilgilendirir.

Sayın Başkan birilerinin arasında ayrımcılık yapacağınıza ve birilerine hakaretler edeceğinize, size, sizin partinize ve oy verenlere hırsızlık damgası veren kişiyi destelemek yerine yasal yollara baş vurun.

Biz burada belki de sizin görmediğiniz perdeleri açmak istiyoruz. Bu yazı yerelde başka bir partiye yapılsa ben yine aynı kelimeleri söylerim. Birilerine gönül veren insanlara hırsız denilemez. Ben bu yazıyı yazan meslektaşımı ve buna izin veren sayın siyasileri kınıyorum.

Ve soruyorum siz siyaseti sadece kendiniz için mi yapıyorsunuz?

SEÇMENİN VE CUMHURBAŞKANININ EMANETİNE SAHİP ÇIKMADINIZ

Karadeniz radyo televizyon ve gazeteciler dernek başkanı Cihan Çakır

“Bu yazılan yazıda hedef gösterilen yer Ak Parti yazılmasa da Ak Parti olduğu açık açık bellidir. Sayın Siyasetçilerimiz burada 43 Bin Ünyeli Ak Partiye oy vermiş. Ünyeliler Belediye Başkanına ve siyasetçisine hakarete bakın. Bu yazılan hakaret sizin hiç mi zorunuza gitmiyor?

Sayın Tavlı biz size eleştirilerde bulunuyoruz diye bize tepki koyuyorsunuz. Sizin gururunuz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan daha mı önemli?

Sizin namusunuz 43 bin insandan daha büyük bir namus mu?

İllede sizin harekete geçmeniz için size evet sadece size mi hakaret edilmesi gerekiyor?

Sizin için partinizin ve partinize oy verenlerin kıymeti yok mu?

BENİM VE AK PARTİLİ SEÇMENİN MİDESİ SİZİN KADAR GENİŞ DEĞİL

Burada gazeteci yazar tüm Ak partililere hakaret ediyor.Ben o 43 bin kişinin içerisindeyim. Sizin mideniz geniş olabilir. Ama ben ve benim gibi 43 bin kişi bu hakareti kaldıramaz.iste bu yüzden, halkı düşünmediğiniz ve halkı ezdiğiniz için oylar düştü.

Buradan size rica ediyorum. Sizi bulunduğunuz konuma getirenleri ,partinizi, seçmeninizi her alanda savunun.

Bu hakareti yazan gazeteci ve onun gibi Ak parti düşmanlarını beslemeye devam etmeyin.

HAKARETE EDEN GAZETECİYİ HALEN BESLİYOR MUSUNUZ?

Partinizde gibi bir sürü avukatınız var. Dava açtınız mı?

Sayın MHP İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu bu hakaret aynı zamanda size ve sizi seçen insanlara da geliyor. Siz burada tepkisiz kalan AKP’liler gibi yapmayın. Siz kendiniz avukatsınız da aynı zamanda Ak Partiyi seçenleri en azından siz savunun diyoruz.

Benim özellikle basın savcılarımı da sitemim var. Bir sürü iddialar oluyor. Bu yazılıp çizilenleri de basın savcılarının görmeleri gerekiyor. Sayın savcılarım en ufak bir sosyal medyada ki konuları değil de 43 bin kişiyi ilgilendiren konuları inceleyin. Bu konular ülkenin bekası için önemli konular değil midir.

Aynı zamanda sayın Ünye Kaymakamı Hüseyin Ümit Güney’i de göreve davet ediyoruz”dedi.

Oktay Fidan

“Eğer o belediye bu hakareti eden kişiye reklam veriyorsa Tteşkilatını savunamamış demektir. Anlatmak istediğim sizin partinize ve insanlarına bir hakaret var. Bu hakaret karşısında siz neden sessiz kalıyorsunuz? diye soruyoruz. Benim aklıma birde şöyle bir şey geliyor. Bu bizim bildiğimiz haberin bizden başka kimse bilmiyor mu?Böyle bi haber veya işine göre yöneticilik olmaz”dedi.

İŞTE HAKARET DOLU YAZI

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-