Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SAVCILARI GÖREVE DAVET ETTİ

SAVCILARI GÖREVE DAVET ETTİ
24 Mart 2020 - 0:13

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça’dan Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın cezaevlerindeki tutukluların salıverilmesi gerektiği tweetine yanıt geldi.
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın tweet’ini yanlış bulduğunu ve cezaevlerindeki mahkumların salıverilmesi söylemlerinin FETÖ Terör örgütü mensuplarının dile getirdiğini savundu.
Başkan Akça, “Bugün yerel bir gazeteyi okurken çok tuhafıma giden bir o kadar da dikkate alınması gereken bir haberle karşılaştım. Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Bey bir tweet atmış.15 Mart 2020 tarihli. Aynen yazıyorum; “Ceza ve tutukevleri aşırı dolu. Kasten adam öldürme ile kadın ve çocuklara karşı işlenen suçların sanıkları dışında tüm tutukluların acilen tahliyesi, Corona tehlikesine karşı alınması doğru bir önlemdir.
Tutukluluk ceza değil, tedbirdir. Tedbir, insan yaşamı için tehlike içeremez.” Demiş demesine de sayın Ertuğrul Günay devletin varlığına ve bütünlüğüne karşı olan hainler (FETÖCÜLER, PKKLILAR, DHKPCLİLER vb) terör örgütü mensuplarını da mı serbest bırakalım. Siz teröristlerin de mi serbest bırakılmasını istiyorsunuz, siz kimin değirmenine su taşıyorsunuz. Sizin bu söylemlerinizi son zamanlarda FETÖ terör örgütünün sözde sözcüleri de feyk hesaplarından dile getiriyorlar.
Ben buradan şahsım olarak Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum.” Diyerek savcıları göreve çağırdı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-