Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SATIN ALAMADILAR KUMPAS YAPTILAR

SATIN ALAMADILAR KUMPAS YAPTILAR
28 Aralık 2019 - 1:20

Yayın hayatına başladığımız günden itibaren zor şartlar altında objektif, tarafsız ve herkese söz hakkı veren basın ilkelerini harfiyen yerine getirmeye çalışan yayıncılık politikasını Çakır Medya’nın duvarlarına kazıdık.

KUMPAS VE ŞANTAJLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Bu açıklamayı Çakır Medyayı satın alamayan , şantajla, tehditle diz çöktüremeyen , hukuku karşı eylemlerle ahlaksızca ithamlarda bulunan kişileri ve kurumları kamuoyuna ifşa etmek için yayınlıyor ve suç duyurusunda bulunuyoruz.

OBJEKTİF OLMAMIZ ÜNYE MADENCİLİĞİ RAHATSIZ ETTİ

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Ünye madencilikte işçiler greve gitmişti. Yayın politikamız gereğince her iki tarafa da söz hakkı vererekİiş verenin ve işçinin karşılıklı haberleri yapmıştık.Tek taraflı haber yapmamızı isteyenlere boyun eğmedik.

BU OYUNA GELMEYİZ

Tarafsız ve objektif haberlerimiz hesap cüzdanları büyük ,fakat karakterleri küçük insanları rahatsız etmiş olacak ki bugün Çakır Medya ismi ahlaksızca bir kumpasın içine sokuldu.

İŞÇİLERİN BASIN AÇIKLAMASINI YAYINLADIK

Ünye adliyesi’nde işçilerin bugün yapmış olduğu basın açıklamasını yayımlamamızın ardından, Ünye madencilik sahibi Hamit Tecer diğer gazetelere basın açıklamasında bulundu.
Tecer’in açıklama sonrası hedefi Çakır medya oldu.Tecer herkesin önünde Çakır Medya iftiralar attı.

PLANLARI VARMIŞ Kİ, SES KAYDI ALMIŞLAR

Davetlilerin önünde Çakır Medya genel yayın yönetmeni Cihan Çakır ile yapılan görüşmelerin elinde ses kaydının olduğunu açıkladı.
Ses kaydında Cihan Çakır’ın kendisinden önce 50 bin sonra 20 bin para istediğini ifade etti.
Ünye Madencilik sahibi Hamit Tecer’in elinde bulunduğunu söyledi ses kaydını ve kayıttaki konuşulanları yayınlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

İŞTE GERÇEKLER

Çakır Medya genel yayın yönetmeni ve Ünye madencilik temsilcisi arasında görüşmeler gerçekleşmiştir. Bu temaslarda maddi ve manevi görüşler belirtilmiştir.
Lakin biz Çakır Medya ailesi olarak kamu vicdanını temsil ettiğimizi bilecek kadar şerefli bir iş yaptığımızın farkındayız. Bu nedenle her türlü baskı ve teklife rağmen tarafsız haberlerimizi yayınladık ve yayımlamaya devam edeceğiz.

İZİNSİZ KAYITA SUÇ DUYURUNDA BULUNUYORUZ

Buradan yapılan ikili görüşmelerde ses kaydı yapıldığını ve elinde olduğunu itiraf eden Hamit Tecer’e ve suç ortağına suç duyurusunda bulunuyoruz.
Bizim iznimiz olmadan görüşmelerimizi kaydeden Ünye madencilik çalışanını (İsmi Bizde Saklı)ve bizi baskı ve etki altına almak adına elinde ses kaydı olduğunu itiraf eden Hamit Tecer ile ilgili hukuki işlemleri avukatlarımız başlatmıştır.
Bu süreçte ve sonrasında her hangi bir sosyal platformda Çakır Medya genel yayın yönetmeni Cihan Çakır’a ait ses kaydı yayınlamasından ve paylaşılmasından Hamit Tecer’i ve Ünye madencilik çalışanını sorumlu tutuyoruz.
Ses kaydı itirafı ile bize manevi baskı kurmak isteyen Hamit Tecer’in bu şantajına veya tehtidine de boyun eğmeyeceğimizi kamuoyuna arz ederiz.

İŞTE SES KAYDININ CEZAİ HÜKÜMLERİ

Türk Ceza Kanunu 132. Maddesinde;
“Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu gizlilik ihlali haberleşme içeriklerinin kaydı suretiyle gerçekleşirse, verilecek ceza bir kat artırılır.”
“Kişiler arasındaki haberleşme içeriklerini hukuka aykırı olarak ifşa eden kimse, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”
Denilmektedir.
Yine aynı madde devamında;
“Kendisiyle yapılan haberleşmelerin içeriğini diğer tarafın rızası olmaksızın hukuka aykırı olarak alenen ifşa eden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. İfşa edilen bu verilerin basın ve yayın yoluyla yayımlanması halinde de aynı cezaya hükmolunur.”
Denilmektedir.
Ceza Muhakemesi Kanununa göre hukuka aykırı olarak elde edilen deliller kullanılamaz. Denilmektedir.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-