Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SARIGÜL KARADENİZ’DE İLK ORDU’DA AÇTI

SARIGÜL KARADENİZ’DE İLK ORDU’DA AÇTI
07 Ocak 2021 - 23:01

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, teşkilatlanma çalışmalarında Akdeniz ve Marmara’nın ardından Karadeniz’de ilk il başkanlığını Ordu’da açtı.
‘Önce ekmeğimizi büyüteceğiz sonra adilce ve hakça bölüştüreceğiz’

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül, partisinin Ordu İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdikten sonra il binasında basın açıklaması yaptı. Sarıgül şöyle konuştu: “Ülkemizde zenginlik için ne lazımsa var. Toprağımız var, denizimiz var, suyumuz var, ülke nüfusunun yarısından fazla gencimiz var. İşte ben bu büyük zenginlik içinde neden yoksul yaşıyoruz demeye geldim. Ordu sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli şehirlerinden birisi neredeyse dünya fındığının yarısını tek başına üretiyor ancak bu güzel şehrimizin halkı mutlu değil. Ordu, İstanbul’a en çok göç veren şehirlerimizden birisi tek başına fındık, karın doyurmuyor. Ordu’da sanayi yok. Kıyılar cennet, yaylalar cennet ama Ordu’da turizm yok. Ben bunları şikayet etmek için söylemiyorum. Nasıl çare buluruz diye söylüyorum. Şikayet eden çok ama çare bulan yok.

FINDIK SİYASET ARACI OLAMAZ

Ordu’nun tek geçim kaynağı fındığı konuşalım. Fındığın anavatanı Ordu- Giresun. Dünya üretiminin yüzde 70’i bu bölgede dünya çapında bir ürün. Binlerce işletmede, binlerce aile fındık üretimi yapıyor. Bu sayı yaklaşık 3 milyon insanımızı doğrudan, 10 milyon insanı dolaylı yoldan etkiliyor. Başka iş yok, başka gelir yok. Fındıktan ekmek yiyen sadece bahçe sahibi değil. Mevsimlik işçi var, tüccar var, imalatçı var, ihracatçı var. Bu firmaların yüzde 50’si Ordu’da iş yapıyor. Fındık ulusal bir üründür. Bu kadar büyük bir sektör siyasi partilerin siyaset aracı olamaz! Hiç kimse fındık üzerinden siyaset yapamaz.

ÖNCE BÜYÜTECEĞİZ SONRA HAKÇA BÖLÜŞTÜRECEĞİZ

Ülkemizin sorunlarını bildiğim için söylüyorum yaylalarımız cennet. Ordu’nun dereleri türküsü boşuna değil. Hepsinden yararlanacağız. Önce ekmeğimizi büyüteceğiz sonra adilce ve hakça bölüştüreceğiz. Köylerdeki tarımı, hayvancılığı, sanayicimizin, esnafımızın durumunu biliyorum. Mesudiye’yi, Aybastı’yı, Gölköy’ü, Fatsa’yı, Ünye’yi diğer tüm ilçelerimizi biliyorum. Ancak biz kötüleme siyaseti yapmıyoruz bizim işimiz şikayet etmek değil bizim işimiz çare bulmak.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-