Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SANAYİ İŞLETMELERİNDE ALINMASI GEREKEN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DENETLENİYOR

SANAYİ İŞLETMELERİNDE ALINMASI GEREKEN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DENETLENİYOR
30 Mart 2020 - 16:48

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı sanayi işletmelerinde çalışanların korunması amacıyla alınmasını istediği tedbirler, Ordu Valiliğince titizlikle takip ediliyor ve denetleniyor. 

Ordu Valiliğince oluşturulan denetim ekipleri; Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca alınan ve organize sanayi bölgeleri, fabrikalar ve teknoparklar gibi üretim merkezlerinde çalışanların korunmasına yönelik olarak belirlediği ve uygulanmasını istediği ateş ölçüm, takip kayıt, beyan, hijyen, 1,5 metre, iş sürekliliğini sağlama ve bilgilendirme kurallarına riayet edilip, edilmediğini kontrol ediyor.

Başta organize sanayi bölgeleri olmak üzere ili genelinde faaliyet gösteren sanayi işletmelerinde yapılan kontrol ve denetimlerde, büyük oranda Covid-19 tedbirleri kapsamında belirlenen kurallara riayet ettikleri gözleniyor.

Yapılan kontrol ve denetimlerde, sanayi tesislerinde ve işletmelerde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için ilgili işletmeler uyarılmakta. Uyarılara rağmen eksiklikleri gidermeyen işletmelere ise cezai işlem uygulanacak.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-