Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Samsun-Sarp Demiryolu’nu gündemimize aldık

Samsun-Sarp Demiryolu’nu gündemimize aldık
02 Ocak 2021 - 0:01

Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak için Ordu’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Samsun-Sarp Demiryolu’nu gündemimize aldık, çalışıyoruz.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu’dan Doğu Karadeniz’e Yılbaşı Müjdesi

DEMİRYOLU YATIRIMLARINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Ordu Olay’ın Samsun-Sarp Demiryolu Hattı ile ilgili sorusu üzerine yaptığı açıklamada, “Demiryolu yatırımlarına verdiğimiz önemden sürekli bahsediyoruz. Orada bir eksiğimiz var. Demiryolunu yük ve yolcu kapasitelerini artırarak vatandaşımızın hizmetine sunmak istiyoruz. En büyük planlamalar burada yapılıyor. Bu yatırımları Türkiye Lojistik Planı çerçevesinde yapıyoruz. Bunun fizibiliteleri yapılıyor, yolcu-yük analizleri yapılıyor. Bunun sonucuna göre yatırımları sıralaması ve yatırımların şekli şemaili ortaya çıkıyor.” diye konuştu.  

SAMSUN-SARP DEMİRYOLU ŞEKLİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLADIK

Şu anda Ankara-Delice-Samsun hızlı tren projesinin devam ettiğini hatırlatan Karaismailoğlu, “Peşinden Samsun-Ordu projemiz vardı o da bilgimiz dahilinde. Samsun-Sarp Demiryolu şeklinde çalışmaya başladık. İnşallah onu da birlikte çalışacağız. Bunun ilk etabı da Samsun-Ordu demiryolu da olabilir. Demiryolu yatırımları olması gereken yatırımlar ama hem zaman isteyen hem maliyet açısından büyük yük getiren projeler. Fizibilite çalışmalarına göre zamanı geldiğinde bunları bir bir vatandaşımıza kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-