Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SALİM OĞUZ “SMA HASTALARINA DESTEK OLUN”

SALİM OĞUZ “SMA HASTALARINA DESTEK OLUN”
31 Ocak 2021 - 23:24

TİSİP Ünye İlçe Başkanı Salim Oğuz bugün A52 TV kameralarına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Oğuz SMA hastası çocukların yardım kampanyasında toplanan paraların devlet tarafından bloke edilmesini değerlendirerek, kameralarımıza sert açıklamalarda bulundu.

 TİSİP Ünye İlçe Başkanı Salim Oğuz gazetemize özel yaptığı açıklamada şu sözleri ifade etti;

“SMA hastası çocuklarımız var. Bu SMA hastası çocuklarımız çok kötü durumdalar. Bu çocuklarımızın ilaçları ve tedavileri devlet tarafından sağlanamıyor. Bu çocuklarımız için aileler para kampanyası uyguluyor ama para yüksek miktarda olduğu için çok fazla zaman gerekiyor. AKP ve Saray İktidarı toplanan paraya el koyuyor. Bu konuda duyarlı insanımız çok, bu toplanan paralara niçin bloke koyuyorsunuz. Bu yardımlar neden toplanmayacak diyorsunuz? Bu çocukların yardıma ihtiyacı var. Eğer yardım toplanmayacaksa siz devlet olarak bu duruma el koyun. Sağlık Bakanlığı olarak sizden rica ediyorum, bu çocuklara yardım edin. Bu çocukları ve aileleri psikolojik olarak rahatlatın. Ben bu çocuklar için elimde evim olsa onu satar yardım ederim ama devlet bu paraya bloke koyduruyor.

Maske konusunda da aynı şey oldu, maskeyi kimse satmasın biz devlet olarak vereceğiz dediniz ama yapamadınız. Sağlık bakanı ve devlet bu konuda gerekeni yapsınlar. Bu halk bu sorunu çözsünler diye iktidara getirdiler. Seçimler yaklaşıyor ve halk bu seçimde olumsuzlukları düşünerek oylarını verecekler. Bana bir sağlık mezunu arkadaşımız geldi. Hemşirelik mezunu olduğu halde başvurduğu bir yerde kabul etmemişler. Gelişmiş ülkelerde eli iğne tutan sağlıkçıları devlet göreve çağırıyor. Sağlık Bakanlığına buradan sesleniyorum, lütfen çare bulsunlar.”  Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-