Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SALİM OĞUZ “İŞ MERKEZİ YAPIMINA BAŞLANIRSA AÇLIK GREVİNE GİDECEĞİM”

SALİM OĞUZ “İŞ MERKEZİ YAPIMINA BAŞLANIRSA AÇLIK GREVİNE GİDECEĞİM”
02 Mart 2021 - 23:25

Ünye Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi Ünye Merkez Sağlık Ocağı yanındaki alana yapılması düşünülen iş merkezi projesiyle alakalı olarak Ünye’li vatandaşlar görüş olarak ikiye bölünmüştü.

Doğa severler ‘yeşil öldürülmesin’ şeklinde fikir beyan ederken bir kesimde istihdam sahası olacağını ve yapılmasını istediklerini belirtiler.

Ünye Belediyesi’nden gelen açıklamayla projenin gerçekleşeceğinin netlik kazanması üzerine sesimi duyurun diyen Türkiye Sosyalist İşçi Partisi Ünye Temsilcisi Salim Oğuz, A52TV ekranlarına verdiği özel röportajda;

“Aylar öncesinde de konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunmuştum. Ünye Ana Sağlık Ocağının yanındaki alan zaten küçük ve kamuya ait bir alandır. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ‘ya sesleniyorum. Bu alan sizin babanızın malı değil, kamu alanıdır. Burayı 15 Temmuz Meydanı’nı peşkeş çektiğiniz gibi yandaşlarına peşkeş çekemezsiniz. Sağlık ocağının yanındaki bu alana bir park yakışır. İnsanlar en azından otururlar. Ünye’de her taraf zaten beton yığınına dönüştü. İnsanlar nefes alacak bir alan arıyorlar.

İş merkezinin yapılmaması için demokratik hakkımızı kullanarak bir imza kampanyası başlattık ve 170 kişi imza kampanyasına katıldı. Bu imzalar bu civarda toplandı istesek daha fazlasını da toplayabilirdik. Hüseyin Tavlı ’ya sesleniyorum. Bu alana iş merkezinin yapılması için aldığınız karardan vazgeçin ve güzel bir park yapın sizin adınızda güzel işlerinizle anılsın. Hilmi Güler’ ede sesleniyorum. Bu alana ucube bir iş merkezi değil çocuklara yakışır bir park yakışır. Zaten sağlık ocağına yoksul aile çocukları geliyor. Zenginler, burjuvalar, kapitalistler özel hastanelere gidiyorlar. Bu karardan vazgeçilmezse ben bütün meşru ve demokratik haklarımı kullanarak tek başıma süresiz açlık grevine başlayacağım. Benim peşimden gelerek grev yapacaklarda olacaktır.

Yetkililere sesleniyorum bu yeşil alana kıymayın. Yarın Ünye kaymakamına topladığımız imzaları götüreceğim. ” dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-