Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SAHTE RAPOR ÇETESİNİN CEZALARI BELLİ OLDU

SAHTE RAPOR ÇETESİNİN CEZALARI BELLİ OLDU
31 Aralık 2019 - 23:42

Ordu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmalarda, Ordu Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu bölümündeki bazı kamu görevlilerinin maddi menfaat karşılığında usulsüz engelli raporu düzenlendiği bilgisi alınmıştır.

Alınan Usulsüz Engelli Raporları ile şüphelilerin ÖTV indiriminden faydalanarak sıfır araç satın aldıkları, kamu hizmetlerinden ücretsiz veya indirimli faydalandıkları (belediye hizmetleri, Ulaşım, Telekomünikasyon vb.), Muhtaç ve Engelli aylığı aldıkları ve malulen emeklilik gibi haklardan faydalanmak istedikleri tespit edilmiştir. Alınan usulsüz engelli raporları nedeniyle kamudan sağlanan muafiyetler ve alınan nakdi yardımlar ile kamunun dolandırıldığı tespit edilmiştir.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 27.12.2019 günü eş zamanlı olarak yapılan operasyonda 37 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Yakalanan şüphelilerden adli işlemleri tamamlanan 20 şüpheli savcılık talimatı ile salıverilmiştir. 17 şüpheli ise Resmi Belgede Sahtecilik, Kamu Kurumu Aleyhine Nitelikli Dolandırıcılık ve Rüşvet iddiasıyla 30.12.2019 günü Adliyeye sevk edilmiştir. (4) şüpheli Savcılık Makamından salıverilmiş, (10) şüpheli hakkında adli kontrol ile yurtdışına çıkış yasağı kararı verilmiş ve (3) şüpheli tutuklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-