Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Sahipsiz Tavşana Minik Öğrenciler Sahip Çıktı

Sahipsiz Tavşana Minik Öğrenciler Sahip Çıktı
29 Kasım 2019 - 14:53

Ordu’nun Ünye İlçesi Liseler Mahallesi Niksar Caddesinde duyarlı bir vatandaş, bulduğu evcil tavşanı Ünye İlçe Tarım Müdürlüğü aracılığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın YILDIRIM’a teslim etti.

İlçe Tarım Müdürlüğü Veteriner Hekimler tarafından yapılan tetkikler sonucu tavşanın sağlık durumunun iyi olduğu tespit edildi. Civardaki Veteriner Klinikleri aracılığı ile tavşan kayıp edenlerin olup olmadığı 2 gün boyunca araştırıldı. Bu süreçte tavşanın Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın YILDIRIM tarafından bakım ve beslemesi yapılarak, tavşan İçin uygun yer araştırıldı.

Atatürk Mahallesi Gölevi Mevkiin de bulunan Ünye Gölevi Anakolu yöneticilerden tavşan besleme uygun bahçe ve kapalı yerlerinin olduğu bilgisine ulaşılması ve kendilerinin de talep etmeleri üzerine Doğa Koruma Milli Parklar Ünye Şefi Saygın YILDIRIM tarafından, miniklere hayvan sevgisi aşılamak amaçlı tavşanı sahiplendirme işlemi yapıldı.

Minikler,  tavşanı görür görmez öğretmeleriyle birlikte sevgi ve şefkat göstererek havuç ve marulla besleme yaptılar.

Ünye Gölevi Anaokulu Öğretmenlerinden Beyzanur Türk sözlerinde şunları ifade etti; “Biz çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak ve onları hayvansever birer birey olarak yetiştirmek için okulumuzun bahçesine tavşan, tavuk, ördek gibi canların yaşaması için alanlar kurduk. Tavşan içinde hazırladığımız mevcut bir evimiz ve kapalı bahçemiz var. Miniklerimiz ve bizler tavşanı sahiplendiğimiz için çok mutlu olduk. Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın YILDIRIM Bey’e talebimize karşılık verdiği için çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-