Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YALANLAMA..

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YALANLAMA..
17 Ağustos 2020 - 14:42

Altınordu ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde yapılan bir ameliyatın test sonuçları beklenmeden yapıldığına ilişkin bazı gazetelerde yapılan haberlere İl Sağlık Müdürlüğü’nden yalanlayıcı açıklama yapıldı.

Konuyla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi; “15.08.2020 tarihinde İlimizde yayımlanan bazı yerel medyada Ordu Devlet Hastanesinde “Açık kalp ameliyatına alınan bir hastanın test sonucuna bakılmadan ameliyata alındığı” ile ilgiligerçeği yansıtmayan haberlerin yer aldığı görülmüştür.

Yerel medyada yer alan bu haberlere yönelik yapılan araştırmada, hastanın açık kalp ameliyatını yapan doktor ile yapılan değerlendirmede vakanın aciliyetkazanması, hastanın hayatının risk altında olması nedeniyle test sonucunun beklenmeden ve gerekli tedbirler alınarak bakanlığımızın güncel rehberi doğrultusunda hareket edilerek hasta acilen ameliyata alınmış; akabinde yoğunbakım ihtiyacı açısından Covid-19 hastaları için ayrılan bir yoğunbakım alanında tedavisine devam edilmiştir ve halihazırda tedavisine devam edilmektedir. Eş zamanlı olarak hastane başhekimi de konuya müdahil olup ilgili hekimler ve hastanenin sürveyans birimini koordine ederek çalışanların risk değerlendirmesi yapılmıştır. Çalışanlarda yüksek riskli temas öyküsü bulunmamaktadır.

Hastanemizde Ameliyathane ve yoğunbakımın kapatılması ile ilgili bir karar alınmamış olup ilgili birimler halihazırda işleyişlerine devam etmektedir.

Ayrıca hastane yönetiminin vakayı ailesinden öğrendiği iddiası da gerçeği yansıtmamakta olup, vakanın, hekimlerle yapılan değerlendirme ile öğrenildiği anlaşılmıştır.

Dünya genelinde etkili olan Covid-19 pandemisinin ülkemizde ilk göründüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi ilimizdeki tüm sağlık kuruluşlarında ve hastanemiz özelinde de gerekli tüm tedbirler alınmış olup çalışanları ve hastaları koruma odaklı sergilenen bilimsel yaklaşım titizlikle uygulanmaktadır.”

   ORDU İSM BASIN BİRİMİ

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-