Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Sağlık Çalışanlarına Promosyon Müjdesi

Sağlık Çalışanlarına Promosyon Müjdesi
07 Kasım 2019 - 14:18

Ordu Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Sağlık-Sen’in katılımıyla birlikte sağlık çalışanlarının promosyon ihalesi yapıldı. Sağlık Sen Şube başkanı Ahmet Yılmaz, sağlık çalışanlarına 5.575 TL. promosyon ödeneceği müjdesini verdi. Yılmaz “Bu para iyi para, bu ara diyerek şükredip teşekkür etmek gerekir.” Dedi.

“Promosyon İhalemizi Başarıyla sonuçlandırdık.  Hayırlı olsun

Sevgili Sağlık çalışanı arkadaşlarım;

  Bugün Bizleri ve üyelerimizi sevindiren  bir sonuçla ihaleyi tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı olsun.

Önümüzdeki yıldan itibaren 5 yıl süreyle maaşlarımızı alacağımız bankanın belirlenmesi amacıyla bugün İl Sağlık müdürlüğümüzde ihalemiz gerçekleştirildi.  Şükürler olsun ki, bizleri ve meslektaşlarımızı sevindirecek bir sonuçla ihalemizi tamamladık. Ben öncelikle bu ihalenin gerek gerçekleştirilmesi sürecinde ve gerekse ihale aşamasında büyük gayret gösteren, Sağlık çalışanlarının daha iyi promosyon ödemesi için çabalayan başta İl Sağlık müdürümüz Dr. Sayın Mustafa Kasapoğlu olmak üzere, Destek Hizmetleri Başkanımız ve diğer başkanlarımıza, bankaları bizzat gezerek, ihale öncesi görüşmeleri birlikte yaptığımız Başkan Yardımcımız Murat Yavuz Ladikli’ye ve emeği geçen tüm Müdürlük çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

 Bizler, Ordu İl Sağlık Müdürlüğümüzde düzenlenen promosyon ihalesine yetkili sendika olarak katıldık. Zaten bir haftadır tüm bankalarımızla bire bir görüşerek, taleplerimizi kendilerine ilettik. Bugün çıkan sonuçtan da anlaşılacağı gibi, ihaleye giren tüm bankalar, Sağlık-Sen’in talepleri doğrultusunda taahhütlerde bulundular. Sonuçta da en yüksek rakamı veren Ziraat Bankası 5 yıl süreyle çalışanlarımızın maaşını vermeye hak kazandı. Bugünkü ihale ile her bir çalışanımız 5575 TL Promosyon ödemesi alacak. Ödeme 2020 Şubat ayında Hastaneler, Temmuz ayında da 1. Basamakta bulunan çalışanlarımızın hesaplarına hesaplarımıza yatacak. Teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Hepiniz de biliyorsunuz ki, Türkiye’de promosyon ödemelerinin sağlık çalışanlarına verilmesi mücadelesini Sağlık-Sen başlatmıştır. Geçmişte bu promosyon bedelleri yine dağıtılıyordu. Ancak sağlık çalışanlarımız bundan faydalanamıyordu. Biz Yetkili sendika olduktan sonra, promosyon bedellerini sağlık çalışanlarının alması yönünde büyük mücadele ettik. Ve sonuçta bu mücadelemizi kazandık.

İhaleyi kazanan Ziraat Bankasın bu ödemeyi tek seferde yapacak ve ödemeler en kısa sürede çalışanların hesaplarına geçecek.

Ayrıca bu 5 yıllık süre içerisinde sağlık çalışanı tayini çıkıp şehirden ayrıldığı zaman promosyonun tamamını da ya da geri kalan kısmını iade etmeyecek. Başka bir ilden şehrimize tayinle gelen sağlık çalışanı da bundan yararlanabilecek. Örneğin; şehrimize geldiğinde anlaşmanın bitmesine kaç ay kaldığı hesaplanıp, kendisine ödenecek ne kadar zaman kaldıysa o kadar süre için promosyon ücretini çalışanımız alacak

Ben bir kez daha, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ihalenin hepimize hayırlı olmasını diliyorum”.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-