Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Sabah Namazında Buluşan Gençlere Bağımlılıkla Mücadele Anlatıldı

Sabah Namazında Buluşan Gençlere Bağımlılıkla Mücadele Anlatıldı
10 Kasım 2019 - 2:03

Ordu İl Müftülüğü ve İlçe Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele Manevi Rehberlik Koordinatörlüğü gençleri bilgilendirmeye devam ediyor.
İlçe Müftülüğünde de bu kapsamda bağımlılıkla mücadele konusunda gençlere yönelik zaman zaman okullarda, camilerde, öğrenci yurtlarında programlar düzenliyor.
Bu programlardan bir tanesi de 09.11.2019 Cumartesi sabahı ilçemiz Orta Camiinde sabah namazında buluşan gençlerimizle gerçekleşti. Çevre mahallelerden gelen gençler sabah namazında Orta Camide bir araya geldi. Kılınan namazın ardından Ordu İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı ve aynı zamanda bağımlılıkla mücadele koordinatörü İdris Sağlık tarafından özellikle gençleri tehdit eden sigara ve tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı başta olmak üzere her türlü bağımlılık yapan madde ve eylemlerle mücadele konusunda sunum yapıldı.

Sağlık ayrıca, her türlü bağımlılığın dini boyutunu da anlatarak bağımlılık yapan madde ve eylemlerden uzak durulması, bağımlılıkla mücadelede nasıl bir yol izlenmesi gerektiği üzerinde durdu.

Program çorba ikramı ve hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-