Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SAADET PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

SAADET PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK
03 Temmuz 2020 - 22:54

Saadet Partisi Genel Başkanı için “katil” ifadesi kullanan Cemal Enginyurt hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacak.

Saadet Partisinden Basına ve Kamuoyuna açıklama geldi.

                       02.07.2020 tarihli bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un, 02.07.1993 tarihinde Sivas-Madmak olaylarının sorumlusu olarak beyan ettiği, Saadet Partisi Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu beyefendiyi “Madımak katili” olarak ifade ettiği haber olarak yer almıştır.

                        Siyasi ve sosyal hayatını kavga üzerine bina eden, kendi partilisinde başlayıp, diğer siyasi partilerin mensuplarına, kendisi gibi düşünmeyen herkese karşı hakaret, küfür, tahkir ve tezyif etme üzerine kuran bu zatın beyanlarını kendisine iade ediyoruz. Kıs bir süre ünce yüce meclisin çatısı altında bir milletvekiline ağız dolusu küfür kusan, edep ve ahlak gibi değerlerden yoksun, kutsal değer tanımayan bu şahsı, kin ve öfke üzerine kurduğu siyasi anlayış sebebiyle, insanlara hakaret etmesi, küfretmesi sebebiyle lanetliyoruz.  

                        Bu ülkenin tarihinde bir çok kanlı olayın tarafı olan zihniyetin mensubu olan bu zatın, genel başkanımıza yönelik hakaret ve iftiraları, aziz milletimizin nezdinde zerrece bir anlam ifade etmemektedir. Madımak olayları, aziz milletimizi derinden yaralayan kirli odakların organize ettiği, masum insanları katledildiği, Genel Başkanımız da dahil tüm ülke insanının lanetlediği bir olaydır. Bu olayların çıkışında, o dönem Sivas Belediye Başkanı olan sayın Genel Başkanımızın zerrece bir dahlinin olmadığı, hatta olayların engellenmesi için elinden gelen her türlü gayreti gösterdiği, yazılı ve görsel medyada yer aldığı gibi yargılama konusu davaların neticesinde verilen beraat kararları ile sabitken, olayları engellemekle görevli içişleri bakanlığı, dönemin Sivas valisi, Sivas emniyet müdürü gibi yetkililer dururken sayın Genel Başkanımıza yönelik iftira ve hakaretlerde bulunulması açık bir alçaklık ve şeref yoksunluğudur.

                        Sivas olaylarının meydana geldiği gün iktidarda bulunan DYP-SHP hükümetinin destekçisi Milliyetçi Hareket Partisidir. Partisinin destek verdiği iktidarın suçunu örtmek için sayın genel başkanımıza saldırıyor olması, bu zatın içine düştüğü çukuru göstermeye yeterlidir.

                        Söz konusu haber genel merkez hukuk müşavirliğine iletilmiş olup, sayın Genel Başkanımızın avukatları tarafından, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında yasal süreç başlatılacaktır.

                        Basınımızın ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur. 03.07.2020

                                                    Av. Erkan TEMİZ

                                                     Ordu İl Başkanı

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-