Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Reis Spor Kulübü Uluslararası Şampiyonaya 3 Sporcuyla Katılacak

Reis Spor Kulübü Uluslararası Şampiyonaya 3 Sporcuyla Katılacak
25 Kasım 2019 - 17:55

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Ankara’da yapılacak olan Uluslararası Open Wushu Şampiyonası’na 3 sporcuyla katılacak.

+90 kiloda Ahmet Arıca, 75 kiloda Cengizhan Ediz ve 48 kiloda Burcu Uysal isimli Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü sporcuları, 26 Kasım-1 Aralık tarihleri arasındaAnkara’da yapılacak olan uluslararası şampiyonada Ünye’yi temsil edecekleri.

Düzenlenecek olan şampiyonaya gitmeden önce Ünye İlçe Spor Müdürlüğünü ziyaret eden Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, Reis Arslanlar Spor Kulübü As Başkan ve Basın Sözcüsü Cihan Çakır ve şampiyonaya katılacak olan sporcular, İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu ile bir araya geldi.

Ziyarette konu ile ilgili açıklamada bulunan Ünye İlçe Spor Müdürü Aydım Kuyumcu ve Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan şunları ifade ettiler;

Ünye İlçe Spor Müdürü Aydım Kuyumcu: “Ankara’da yapılacak olan Uluslararası Open Wushu Türkiye Şampiyonası’na Ünyeli sporcularımız katılacaktır. Bu sporcularımız katılacağı şampiyona gitmeden önce İlçe Spor Müdürlüğümüze yarışmayla alakalı ziyarette bulundular. Sporcularımızın her zaman yanında olan Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan ve As Başkanı Cihan Çakır Bey’e de bireysel sporlarda her zaman yanımızda oldukları için çok teşekkür ediyorum. Ünye Kaymakamlığımız ve Ünye Belediye Başkanlığımız da her zaman bizlerle beraberler. Önceden bu spor kulübünün sporcusu olup daha sonra antrenörlük belgesi alıp, Balkan ve Türkiye Şampiyonası’nda Ünyemizi ve ilimizi gururlandıran Ayfer Arslan isimli sporcumuz şuanda Wushu Federasyonunun milli antrenörü olarak görev almıştır. Buradaki sporcularımıza da bu durum manevi bir destek katacaktır. Sporcularımıza gidecekleri şampiyonada başarılar diliyorum.”dedi.

Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan: “Wushu Federasyonu okullar arası, liseler arası ve Türkiye Şampiyonasında ilk 8’e giren sporcularımızı Ankara’da yapılacak olan Open Milli Takım Kampı’na çağırdılar. Sporcularımız burada uluslararası şampiyonaya girmeye hak kazandı. 26 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan uluslararası şampiyonaya Ünye Reis Gençlik ve Spor Kulübümüzden 3 sporcuyla katılıyoruz. Bu sporcularımızdan 2 tanesi liselerden ilk 8’e girdi, biri de kulüplerde derece yaptı. Biz sporcularımıza destek veren ailelerine ve okullarına teşekkür ediyoruz. Kız Meslek Lisesi’nde okuyan sporcumuzun okul müdürüne ve öğretmenlerine ayrıca teşekkür ediyoruz çünkü o sporcumuzun tüm masraflarını karşıladılar. İlçe Spor Müdürümüze de ziyarette bulunduk ve ona da desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-