Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

REGAİP KANDİLİ ÜNYE’DE COŞKU İLE KUTLANDI

REGAİP KANDİLİ ÜNYE’DE COŞKU İLE KUTLANDI
04 Mart 2020 - 15:15

Müslüman alemi için üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili Ünye’de coşku ile kutlandı. Vatandaşlarımız Regaip gecesinin maneviyatını camilere akın ederek idrak etti.

Başta Merkez Büyük Cami, Orta Cami ve Garaj camileri olmak üzere, tüm camilerimizde düzenlenen kandil programlarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, geceyi namaz kılıp dua ederek geçirdi.

Ünye İlçe Müftüsü Ali IŞIK, bütün Müslümanların kandilini tebrik ederek şu ifadelere yer verdi: ”Bu müstesna zamanlar vesilesiyle, Rabbimizin sonsuz af ve mağfiretine sığınarak hata ve günahlarımızdan arınmaya, bütün yönleriyle hayatımızı gözden geçirerek manevi diriliş ve ahlaki yükselişi yaşamaya, kardeşlik duygularımızı güçlendirerek kalplerimizi ve dualarımızı buluşturmak önemlidir” diyerek vatandaşlarımızı camilere davet etti.

Ünye Müftülüğünce kursiyerlerin ve minik öğrencilerin kandili de tebrik edildi.

Regaip Kandilinde Ünye İlçe Müftüsü Ali IŞIK ve vaizler Nihal ÖNER ile Aynur BİLGİÇ’ten oluşan bir heyet, ilçe müftülüğüne bağlı eğitim ve öğretim veren ihtiyaç odaklı ve 4-6 yaş kur’an kursları ziyaret ederek kursiyerlerin ve minik öğrencilerin kandillerini tebrik ettiler.

Kandil coşkusu 4-6 yaş kurslarında da devam etti.

Regaip kandili coşkusunu 4-6 yaş kurslarımızda okuyan minikler de yaşadılar. İlçe Müftülüğü İpekyolu Cami, Garaj Cami Anafartalar Cami, Güvenler Cami ve Semra TÜRKAN 4-6 yaş kurslarımızda okuyan minik öğreciler kandilin coşkusunu tertip ettileri programlar ile icra ettiler.

Suriye ve Irak’lı göçmenlerinin çocukları da unutulmadı.

İlçe Müftüğü ve beraberinde ki heyet savaş nedeniyle Ülkemize gelen Suriye ve Irak’lı göçmenlerin çocuklarının eğitim gördüğü sınıfını da ziyaret ederek onlarında kandillerini tebrik etti.

Merkez büyük cami ve bütün camilerde Regaip kandili  programı tertip edildi.

Regaip kandili coşkusu bütün camilerde düzenlenen programlarla idrak edilirken özellikle merkez büyük camide gündüz bayanlara yönelik yoğun katılımlı bir şekilde, akşam ise tüm vatandaşların katılımıyla devam etti. Bayanlara yönelik programda ilçe vaizi Aynur BİLGİÇ, Üç aylar ve Regaip kandili hakkında bilgi verdi.

Akşam düzenlenen programda ise hafızlar Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okudu. Vatandaşlar Ülkemiz ve İslam alemi için edilen dualara icabet etti. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mevlid-i Şerif ve duaların okunmasının ardından kılınan yatsı namazıyla sona erdi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-