Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Refaiddin Şahin’in İsmi Verilecek

Refaiddin Şahin’in İsmi Verilecek
22 Nisan 2019 - 15:54

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli” ülkemize ve insanlarımıza beden terbiyesi genel müdürlüğü başta olmak üzere Tarım, Orman ve Devlet bakanlığı gibi ulvi makamlarda görev alarak kalıcı hizmetlerde bulunmuş ve Ülkemizde bal’ın diyarı olarak ün yapmış Ordu’ya Ordu Arıcılık Enstitüsünü kazandırmayı başarmış devlet büyüğümüz Refaiddin Şahin Beyin isminin kendisi tarafından kurulan Ordu Arıcılık Enstitüsüne verilerek yaşatılması için büyük bir memnuniyetle çalışacağız ” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir dizi programlara katılmak üzere 12 Nisan 2019 Cuma günü özel uçakla geldiği Ordu’da, ilk olarak 31 Mart Yerel Seçimlerde AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hilmi Güler’i makamında ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen hayırlı olsun ziyaretinin ardından Bakan Pakdemirli, beraberinde Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, AK Parti Ordu milletvekilleri Şenel Yediyıldız ve Ergün Taşcı ile birlikte, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsünü ziyaret etti. Burada, yetkililerden enstitü hakkında bilgiler alan Bakan Pakdemirli, ardından Boztepe de özel bir tesis salonunda düzenlenen Fındık Çalıştayına katıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Ordu Arıcılık Enstitüsünün Orduya kazandırılmasında büyük emek sahibi olan rahmetli Bakanlarımızdan Refaiddin Şahin beyin isminin verilmesi Orduluların en büyük istek ve arzusudur sayın bakanım diyen Türkiye Bal Üreticileri merkez Birliği Genel başkanı Azmi Yıldız’ın önerisini büyük bir memnuniyetle destekleyen Ordu Büyükşehir belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve beraberindeki üst düzey devlet yetkililerine, bizlerde sayın bakanımızı kendine saygılı, vatanına ve milletine hizmete sevdalı devlet adamı olarak iyi tanırız, adının Orduya kazandırılmasında büyük emeği olan Ordu Arcılık Enstitüsüne verilerek yaşatılması için büyük bir memnuniyetle çalışacağız.”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-