Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

RANT İSTEYEN MECLİS ÜYELERİMİ VAR?

RANT İSTEYEN MECLİS ÜYELERİMİ VAR?
02 Aralık 2019 - 2:39

Kasım ayı Ünye Belediye Meclisi toplantısında yaşanan tartışmalara ve alınan imar kararlarının ardından gazetemize röportaj veren  İyi Parti Meclis Üyesi Murat Çıraklı’nın özel açıklamaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

Gazetemizde yayınlanan haberin ardından konu ile ilgili olarak Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı çok geçmeden açıklamalarda bulundu.

Başkan Tavlı yaptığı açıklamada imar ile ilgili ‘’revizyon çalışmalarımız bazı meclis arkadaşlarımızın ucuna dokunuyor’’ diyerek konuyu başka bir boyuta taşıdı.

UCU DOKUNAN MECLİS ÜYELERİ KİM?

Ünye Belediye Meclisi’nin yarın gerçekleştirilecek Aralık ayı toplantısı öncesi Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın ’’ucu dokunuyor’’ dediği meclis üyesinin kim olduğu kamuoyunda merak uyandırdı.

Tavlı’nın ,bu sözleri tüm meclis üyelerinin zan altında bıraktı.

Eğer Başkan Tavlı yaptığı ’’ucu dokunuyor’’açıklamasını netleştirmediği taktirde, özellik parti gurubu içindeki meclis üyelerini hedef göstermiş olacak ki,buda meclis üyeleriyle arasında gerginlik yaratabilir.  

Yarınki toplantıda Başkan Hüseyin Tavlı veya konuyla iştigal kişiler bunun cevabını verecek mi ?Yoksa sessizliğe mi gömülecekler bekleyip göreceğiz ?

KAMUOYU MERAK EDİYOR

Başkan Tavlı,

 isim vermeden geri durduğunuz ve açıklamaktan çekindiğiniz ’’ucu dokunuyor’’dediğiniz meclis üyesi kendi partinizden mi ? yoksa muhalefetten mi ?

Ucu dokunulan olay net olarak nedir?

Yoksa sizden rant talep eden meclis üyeleri mi var?

Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız ,bu kişiyi açıklayın kamuoyuna ifşa edin.

BAŞKAN TAVLI’NIN OLAY YARATAN AÇIKLAMALARI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı;

“Bazı arkadaşlarımızın basında ifade ettiği gibi, bu karar şehrin imarıyla ya da birine parsel bazlı ada bazlı rant sağlamak adına değil, aksine şehrin gelecekte daha yatay mimariye uygun şekilde yapılanmasına vesile olmak için alınmış bir karardır.

Diğer yönden, özellikle kentsel dönüşüm alanı olarak işaretlenen bölgelerde bazı sıkıntılar, ciddi sorunlar vardı. Hemşehrilerimizin bu sorunlarını çözmek için tekrar değerlendirmelerde ve incelemelerde bulunuldu.

Bunun bu şekilde bilinmesini istiyorum. Bazı arkadaşlarımız, özellikle meclis üyelerimizin içerisinde teknik eleman bulunmadığından ve mevzuya imar noktasında hakim olunmadığından bahsediyorlar.

PARTİ KARARIDIR

Bizim özellikle kendi parti teşkilatımız ile seçime girerken aldığımız bir karar vardı. Dedik ki, biz meclisimizde müteahhit, tekniker, mimar, mühendis bulundurmayacağız.

Biz şehrin tamamını işin içerisine katarak ayrım yapmayacağız. Bu, sadece imar bölümünde etkin olan meclis üyelerinin oluşmasından ziyade şehrin tamamında bulunan teknik elemanlarımız, mimarlarımız ve mühendislerimize imar bölümümüzden daha adaletli faydalanmalarını sağlamak için aldığımız bir karardır.

TEKNİK ALANDA YETERSİZ OLDUĞUMUZU DİYORLAR.

Ünye Belediyesi’nin 40 civarında teknik eleman ve mühendis, mimar olmak üzere personeli vardır. Dışarıdakiler fakültelerden, üniversitelerden diploma aldı da bizim personellerimiz bakkaldan mı aldı? Bu ifadenin, üniversitelerde fakültelerde yüksekokullarda emeği geçmiş, diplomayı hak etmiş ve burada yıllarca emeğini vermiş arkadaşlarımıza saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

SAMİMİYETİMİZ ORTADA

Geçenlerde teknik ve mimar arkadaşlarla toplantı yaptığımızda, imar bölümünde ulaşmak istediğiniz, şehre değer katmayı düşündüğünüz herhangi bir noktada ve bilgi edinmek istediğinizde arşivimiz sonuna kadar açıktır dedik.

Ve sizlerle birlikte çalışmaya, gelecekte daha yaşanılabilir bir Ünye oluşması noktasında birlikte hareket etmeye hazır olduğumuzu açık ve şeffaf bir şekilde ifade ettik. Bu konudaki samimiyetimizi arkadaşlar çok iyi biliyorlar.

AMA BAZI ARKADAŞLARIMIZA BUNLARIN UCU DOKUNUYOR.

İster istemez bazılarının burada emsalde kayıpları oluyor. Onlar da acıtınca ister istemez sesleri yükseliyor. Ama biz şahısları değil memleketimizi, ilçemizi düşünerek hareket etmek zorundayız ”ifadelerini kullandı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-