Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

RANT İÇİN OKULLAR ÖĞRENCİLERE YASAK EDİLDİ

RANT İÇİN OKULLAR ÖĞRENCİLERE YASAK EDİLDİ
28 Ekim 2019 - 1:35

Şimdi bunu yazıyorum yarın yine biri gelecek kaymakam iyi adam hoş adam Ünye sevdalısı diyecek haberi kaldırmamı rica edecek.Ama çocuklarımızın geleceği için bu rica kabul olmayacak baştan şöyleyim…

Bu haberi yıllardır eğitime katkı adı altında okulları ranta çeviren sözüm ona ceo müdürlere ve buna göz yuman mülki amirlere hitaben kaleme alıyorum.

Çocuklardan,gençlerden önce sokakları,parkları aldık simdi sıra okullara geldi.

 Geleceğin nesillerinin yetiştiği eğitim öğretim yuvaları artık ticarethane oldu.

Önce bağış adı altında haraç aldılar bu tepki çekince de,kantin ve otoparklarla okullar ticarethane konumuna çevrilirken, para hırsı için çocuklara okul bahçeleri yasak edildi.

Şimdi de okullar eğlence ,organizasyon ve düğünlere göre dizayn edilmeye başlandı.Ve nihayet öğrencilerin spor ve etkinlik alanları da ellerinden alındı.

Öğrencilere faydası olacak işlerde MEB’ten medet uman ,hatta kılını kıpırdatmayan  ,top bile almaktan aciz ceo eğitimciler işlerine gelince milyarları bulmayı başarıyorlar maşallah.

Akıllarında ilim irfan sahibi nesil yetiştirmekten çok,nasıl para kazanırız olan idareciler maalesef berbat olan eğitim sistemin içine hepten ettiler.

Eğitimde dünyada sonlardayız bunu bilen çokta ,düzelten yok,düzelmezde.

Çünkü bu ülkede ,doktoru,mühendisi,işçiyi,avukatı, kaymakamı,valiyi,başkanları,vekilleri ,bakanları ve bir çok meslek gurubundaki insanları yetiştiren ticari  kafadaki ceo eğitimciler olduğu sürece bu eğitimsizlik seviyesi diplerde sürünmeye devam eder,etmeye mahkumdur.

Okulları öğrenci kullanamayacaksa, sporcu, folklörcü,dansı, sanatçı, tiyatrocu,ressam vb. bir çok yetenekli insan nasıl ortaya çıkacak? Memlekete nasıl faydalı bireyler yetişecek?

Yüzlerce okul var spor salonu olmayan  ama olanlar ne yapıyor. Sadece üzerinde tepiniyor,erik dalı oynuyor..Milyarlık parkelerde topuklu ayakkabılarla geziniyorlar. Öğrencilerden ise parkeye adım atan yok.

Okullar hayat olsun dediler,düğün salonuna çevirdiler.Kazanılan milyarlar nerede,kimin cebinde ,kim kontrol ediyor bu paraları?

Vergisi veriliyor mu,kayıt altında mı? Tabi ki hayır…

Merak ediyorum devlet okullarının bu uygulamaları doğru ise neden hiçbir özel okul bunları örnek almıyor?Adamlar eğitim kalitesini yükseltmek için adeta yarışıyor.Bizim okullarımız ise yılda kaç düğün alırım peşinde yazık inanın yazık.

Bu arada belirtelim okullarda ki bu uygulama yasak ama göz yuman çok idareci var.

Aslında yazılacak çok şey var ama inanın bu Kaymakamla ,Valiyle sonuç alınacağını düşünmüyorum.

Tribünlere oynayan ,tayin peşinde koşan değilde,Ne zaman ki halkın derdiyle dertlenen yöneticileri Allah başımızdan eksik etmez ise çoğu sıkıntılar kendiliğinden çözülür bizde hevesle yazmaya devam ederiz.

Bu arada dipnot olarak belirtmek istiyorum;

İnanın bu yazıyı istemeyerek kaleme aldım.Çünkü tek savunmaları onun salonu var o yüzden yazıyor olacak  biliyorum.

Neyse kim ne derse desin yeter ki karınca misali tarafımız belli olsun yeter….Belki gençlerimize azda olsa faydamız olur…..

CİHAN ÇAKIR

T.Y.B.B ORDU BŞK. YRD.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-