Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“RABBİMİZİN RAHMETİNDEN ÜMİDİ KESMEMELİYİZ”

“RABBİMİZİN RAHMETİNDEN ÜMİDİ KESMEMELİYİZ”
20 Mart 2020 - 17:22

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Bu mübarek gecede, içerisinde bulunduğumuz zor süreç için bol bol dua etmeli ve Rabbimizin rahmetinden ümidi kesmemeliyiz. Miraç, elemi, kederi, çaresizliği ve ümitsizliği bir kenara bırakarak yeniden yola koyulmayı anlatır. Birlik ve beraberlik adına çok önemli bir yeri olan bu geceyi iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.

Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu günlerin önemine dikkat çekerek, Miraç Kandilinin İslâm dünyası ve insanlık için hayırlar getirmesini temenni etti.

-“Miraç Kandilini en iyi şekilde idrak etmemiz gerekir”-

Yüce dinimiz İslâm’ın en önemli gecelerinden biri olan ve Peygamber Efendimizin Allah’ın huzuruna çıktığı gece olan Miraç Kandilinin, insanlık için birçok mesaj ve mucizelerle dolu olduğunu belirten Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnanç dünyamızda vazgeçilmez bir yere sahip olan Miraç Kandilini en iyi şekilde idrak etmemiz gerekir. Üç ayların manevî hayatımıza getirdiği bereketle birlikte dinî hayatımızda da önemli bir yeri olan Miraç gecesine ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Birlik ve beraberlik adına çok önemli bir yeri olan bu geceyi iyi değerlendirmeliyiz. Bu mübarek gecede, içerisinde bulunduğumuz zor süreç için bol bol dua etmeli ve Rabbimizin rahmetinden ümidi kesmemeliyiz. Peygamberimizi derin bir üzüntüden kurtarıp teselli veren miraç, elemi, kederi, çaresizliği ve ümitsizliği bir kenara bırakarak yeniden yola koyulmayı anlatır. Her zorlukla beraber bir kolaylığın olduğuna inanmayı, Rabbimizin rahmetinden ümidi kesmemeyi öğretir. Miracı anlayan mümin, zamanın ve mekanın yegane sahibi olan Yüce Allah’ın birliğine, büyüklüğüne ve sonsuzluğuna şahitlik eder. Miraç, insanlığın tanık olabileceği en büyük gece olarak tecelli etmiş ve inancımızın en büyük meşalelerinden biri olup yolumuzu aydınlatmıştır. Bu gecede ümmeti Muhammed’in selameti için bol bol dua etmeli, dünyada sağduyu ve sükunetin, barış ve huzurun olmasını, ayrıca yakın coğrafyamızda zulüm, haksızlık, şiddet ve terör saldırıları altında olan İslam beldelerinin tekrar barış yurduna dönüşmesi dilemeliyiz. Bu vesile ile başta hemşerilerimiz olmak üzere tüm inananların kandilini tebrik ediyorum. Ayrıca yüce Rabbimizden Miraç hürmetine, tüm insanlığı yer, gök afetlerinden ve salgın hastalıklardan korumasını niyaz ediyorum.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-