Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

PSİKOTEKNİK RAPORUNDA ACELE EDİNİZ.!

PSİKOTEKNİK RAPORUNDA ACELE EDİNİZ.!
24 Kasım 2020 - 11:44

4925 sayılı karayolu taşıma kanunu kapsamında ticari amaçla yük ve yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunan araç sürücülerinin almak zorunda oldukları Psikoteknik değerlendirme raporlarında uzatılan sürenin 31 Aralık 2020 tarihinde sona ereceği bildirildi.

Konuya ilişkin açıklamalar da bulunan Ünye Yunus Emre Psikoteknik Değerlendirme Merkezi Müdürü Alper ARGAN önemli bilgiler verdi.

Argan; İçişleri Bakanlığının 20/11/2020 tarih ve 19424 sayılı genelgesi gereğince, Covid-19 salgını sürecindeki kısıtlamalar ve yasaklamalar nedeniyle yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi amacıyla; 26 Haziran 2020 tarihinde uzatılan sürenin bu yılsonu 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle sona ereceğini söyledi.

Argan açıklamasının devamında; Temel amacının insan unsurundan kaynaklı olarak meydana gelebilecek trafik kazalarını azaltmak olduğunu, bu açıdan sürücülerin trafiğe çıktığı andan itibaren tepkilerini ölçmek için uygulanılan Psikoteknik testinin, ticari araç sürücülerine zorunlu hale getirildiğini belirtti.

Argan son olarak yaptığı açıklamada; Psikoteknik raporu olmayan sürücülere Karayolu Taşıma Kanununun 26. Maddesinin (e) bendi gereğince ruhsat sahibine ve sürücüye ayrı ayrı olmak üzere idari para cezası uygulanacağını bu bakımdan sürücülerimizin herhangi bir cezai müeyyideye maruz kalmamaları bakımından raporlarını en hızlı şekilde temin etmelerinin kendi menfaatlerine olacağını belirterek, tüm sürücülere kazasız ve belasız günler diledi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-